MINDFULNESS (z) Serca Ciszy ♡ 8 tyg kurs MBSR & SE – poniedziałki STACJONARNIE

Maga Korbel

Organizator

Maga Korbel
Telefon
607494787
Email
maga.korbel@gmail.com
Strona WWW
www.magakorbel.com
Serce Ciszy

Lokalizacja

Serce Ciszy
Asfaltowa 13/22, Warszawa

Data

06 05 2024

Czas

18:00

Koszt

1600 - 1700 PLN

etykiety

8-tyg. Kurs Mindfulness,
Inne,
Praktyka Mindfulness

MINDFULNESS (z) Serca Ciszy ♡ 8 tyg kurs MBSR & SE – poniedziałki STACJONARNIE

Serdecznie zapraszam na 8 tygodniowy KURS MINDFULNESS STACJONARNY 🧘🏽‍♀️, oparty o metodę Jon Kabat-Zinna – Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR®) oraz pracę z traumą Somatic Experiencing®
Kurs zacznie się 6 maja, a skończy 24 czerwca. Będzie się składał z 9 spotkań: ośmiu 2 godzinnych w poniedziałki od 18.00 na Starym Mokotowie w Warszawie oraz jednego Dnia Uważności – całodniowej, prowadzonej praktyki medytacji, z godzinną przerwą na posiłek (praktyka nieformalna). Warsztat odbywa się w ciszy i wstępnie jest zaplanowany na 22 czerwca.
Kurs jest unikatowy, bo poza regularnym programem MBSR, łączy w sobie pracą z emocjami/ciałem – innymi słowy, czującymi, autentycznymi częściami w nas, oraz pracę z traumą za pomocą metody Somatic Experiencing.
▷ Doświadczymy prowadzonej medytacji w grupie i poznamy siłę dzielenia się doświadczeniami z miejsca obecności.
▷ Nauczymy się słuchania własnego ciała. Poprzez kontakt z nim, uczciwie spotkamy się ze sobą, takim jakim naprawdę jesteśmy – przed głosem krytyka, we współczuciu do siebie samego/samej.
▷ Poznamy siłę bezwarunkowej miłości i akceptacji będącej istotą medytacji. Pozwoli nam to na odpuszczenie starych wysłużonych przekonań rządzących naszym życiem.
▷ Staniemy się wolnymi istotami ludzkimi stojącymi mocno na własnych nogach. Skontaktujemy się z życiem w ciele i potrzebami. Z własną mocą i siłą sprawczą.
▷ Odzyskamy połączenie ze sobą, stając się kreatorami rzeczywistości, a nie ofiarami historii z przeszłości, które stały się naszą osobowością.
… Być może jesteśmy czymś znacznie więcej niż nam się wydaje 🤔
Zapraszam serdecznie!
Maga Korbel
nauczycielka MBSR & praktyczka SE
zapisy ☞ maga.korbel@gmail.com
🧘‍♀️o metodzie🧘‍♂️
Słowo Mindfulness oznacza uważność. Gdy jesteśmy uważni, czyli gdy w sposób nieosądzający, z otwartą ciekawością, obserwujemy to co czujemy w tej chwili, znika stres. Dzieje się tak dlatego, że nie dajemy uwagi myślom, ani nie dodajemy nowych. To myśli, a nie okoliczności, są źródłem długotrwałego i wyniszczającego stresu. Nie oznacza to, że same w sobie są zła, bo nie moglibyśmy bez nich funkcjonować. Oznacza to tylko, że większość z nich wydarza się w nas całkowicie nieświadomie. Ciało jednak jest nieustannie świadome i jak radar reaguje na każdą myśl, świadomą i nieświadomą. Ciało w ten sposób woła o naszą uwagę, o to, żebyśmy się zatrzymali i zobaczyli co sami sobie robimy.
Możemy zapobiec cierpieniu wprowadzając w życie świadomość. A więc czułego, współczującego „świadka”, „dobrego rodzica”, który to jest stanem przed myślą, niewybiórczą obecności. To takie uniezależnianie się, dorastanie, stawanie na własnych nogach.
Kurs polecany jest szczególnie osobom żyjącym w stresie, doświadczającym cierpienia, szukającym alternatywnych i naukowo przebadanych metod poprawy stanu zdrowa psychofizycznego. Praktykę można rozpocząć w każdym wieku i w każdym momencie życia. Medytacja zawiera w sobie empatię i całkowitą akceptację tego, kim już jesteśmy. Jest łagodnością i współczuciem dla samego siebie i wszystkich osobowych części w nas. Polega na regularnej praktyce prowadzonych ćwiczeń medytacyjnych, takich jak skanowanie ciała, uwaga skierowana na oddech, uważne chodzenie i inne. Praktyka medytacji jest otwieraniem się na życie – w całej swojej pełni i prawdzie. Jest uwalnianiem nieograniczonego potencjału.
Kurs prowadzi:
Maga Korbel – „Prowadzę 8 tygodniowe kursy mindfulness, warsztaty i sesje indywidualne nieprzerwanie od 2010 roku.
Od 2021 szkolę się w nurcie Somatic Experiencing.
Wychowałam się w rodzinie buddystów zen, tak więc praktyka medytacji była obecna w moim życiu od urodzenia.”
Kurs składa się z:
⇢ 8 grupowych spotkań z trenerem (2 h)
⇢ całodniowej praktyki w ciszy tzw. „dnia uważności” wstępnie planowany na 22 czerwca, sobota, od 10.00 do 16.00
⇢ samodzielnych ćwiczeń w domu (z nagraniami do medytacji otrzymanymi na kursie: do skanowania ciała, medytacji i jogi)
Zapisy i pytania proszę kierować na maila:
maga.korbel@gmail.com
Koszt całości:
✭ 1600 PLN – jeśli płatne w całości do końca marca
✭ 1700 PLN – regularna cena, płatność można rozłożyć na dowolne raty
✭ Zadatek – 700 PLN jest równoznaczny z rezerwacją miejsca (miejsca są ograniczone❗️)
✭ w wyjątkowych sytuacjach jest możliwa zniżek, proszę w tej sprawie o kontakt
X

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *