Certyfikowany Kurs Mindfulness w Warszawie

Lokalizacja

Warszawa - J. Nowaka Jeziorańskiego 49U/12
Kategoria

Data

26 09 2020 - 27 09 2020

etykiety

Inne

Certyfikowany Kurs Mindfulness w Warszawie

W dniach 26-27 września 2020r., rozpocznie się w Warszawie kurs Mindfulness, certyfikowany przez Mindfulness Association (UK). Zapraszam do rejestracji i udziału.

 

CERTYFIKOWANY KURS MINDFULNESS

Moduł 1: Stawanie się Obecnym: 26-27.09.2020r.
Moduł 2: Praca nad Rozkojarzeniem: 14-15.11.2020r.
Moduł 3: Samoakceptacja: 13-14.02.2021r.
Moduł 4: Podłoże Uczuć i Obserwator: 20-21.03.2021r.

***
W dniach 26-27 września 2020 roku w Warszawie, rozpoczniemy pierwszy moduł Kursu Mindfulness, Stawanie się obecnym, certyfikowanego przez Mindfulness Association (UK). Kurs odpowiedni jest dla tych spośród Was, którzy chcieliby podjąć regularną i pogłębioną praktykę uważności otrzymując, po ukończeniu wszystkich 4 modułów, możliwość kontynuowania tej podróży na ścieżce nauczycielskiej. Co ważne – kurs jest otwarty dla wszystkich, bez względu na wcześniejsze doświadczenie z tematem uważności. Poruszamy się w metodzie MBLC (Mindfulness Based Living Course).

Praktyka. Praktyka. Praktyka.

Skupiamy się na praktycznym wymiarze nabywania umiejętności. Każda sesja zawiera wprowadzenie teoretyczne, ale najważniejsza pozostaje praktyka, a po niej, dzielenie się doświadczeniem. Dodatkowo, pomiędzy poszczególnymi modułami wypełniamy zadania domowe obejmujące regularne praktyki uważności, ćwiczenia codziennej uważności oraz prowadzenie dziennika. Spotykamy się w gronie liczącym do 25 osób. Dbając, by przestrzeń pozwalała na komfortowe poruszanie się, obserwację i wymianę dzielimy się na mniejsze zespoły w momentach praktyki. Utrzymujemy stały skład grup na czas trwania kursu, bo w tym pięknym procesie ważne jest by zanurzyć się w doświadczeniu razem, co daje dużo wzajemnego wsparcia.

Moduł 1: Stawanie się Obecnym

Uważność (mindfulness) jest definiowana jako zwrócenie uwagi na chwilę obecną, poprzez doświadczenie danego momentu w sposób nieosądzający i akceptujący. Na początku zauważamy, że nasza uwaga jest jak motyl zmieniający miejsce, od jednej myśli do drugiej. W czasie tego weekendu zaczynamy pracę poprzez spowolnienie i ukierunkowanie naszego umysłu stosując regulację oddechu i liczenie. Następnie wprowadzamy praktyki wyciszające gonitwę myśli i prowadzące do świadomości sensorycznej ciała. Dalej uczymy się jak odpocząć w chwili obecnej, przyzwyczajając się do odłączania od naszych nawyków oraz zachowań kompulsywnych. Gdy nasza uwaga będzie skupiona na myśleniu, nauczymy się pracować ze wsparciem uważnych dźwięków i oddechu. Jesteśmy wprowadzani w ten stopniowy proces poprzez podstawowe praktyki uważności: zatrzymanie, ugruntowanie, odpoczynek i uważność. Skanowanie ciała oraz medytację podczas chodzenia. Podczas każdego z modułów pracujemy nad rozwojem życzliwości jako podstawy współczucia (compassion).

Ukończenie tego modułu otwiera przejście do kolejnego. Ukończenie wszystkich czterech, kończy się wydaniem Certyfikatu Uczestnictwa, sygnowanego przez Mindfulness Association (UK). Na naszej stronie znajdziesz kompletne opisy poszczególnych modułów: https://mindfulnessassociation.org.pl/certyfikowany-kurs-mindfulness/

Poniżej przedstawiamy również poglądową mapę ścieżki nauczycielskiej, na końcu której otrzymujesz Certyfikat gotowości do nauczania własnych 8-tygodniowych kursów uważności w metodzie MBLC.
Certyfikowany Kurs Mindfulness >> Kurs Wprowadzający do Umiejętności Nauczania >> Odosobnienie dla Przyszłych Nauczycieli
**Dwa ostatnie etapy, odbędą się w 2022 r.

Pełny opis ścieżki nauczycielskiej znajdziesz na naszej stronie: https://mindfulnessassociation.org.pl/szkolenianauczycielimindfulness/

****

PROWADZĄCY:

Monika Kużelewska Turczynowicz – Certyfikowany nauczyciel MBLC. Współprowadzi kursy w obrębie proponowanych ścieżek szkoleń w Mindfulness Association Polska. Terapeutka MBCT w trakcie certyfikacji (Mindfulness Based Cognitive Therapy) certyfikowane przez Oxford Midfulness Centre przy Wydziale Psychatrii Uniwersytetu w Oksfordzie, dedykowane zapobieganiu stanów depresyjnych. Własną praktykę rozpoczęła 10 lat temu, od 4 lat prowadzi kursy i szkolenia. Od 2017 roku jest Prezesem Fundacji „Lepiej Żyć Lepiej”, której celem jest rozwój i szerzenie wiedzy o mindfulness. W 2017 roku założyła organizację mindfulness-warszawa.pl, aby móc skutecznie wspierać innych w podnoszeniu jakości i komfortu życia. Z wykształcenia jest pianistką, studia ukończyła na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, filia w Białymstoku. Jest również absolwentką psychologii klinicznej oraz studiów podyplomowych „Uważność i Współczucie. Badania i psychoterapia” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. W styczniu 2019 ruszył jej roczny projekt na portalu Facebook – „Niepoważni uWażni”, którego celem jest zainteresowanie nieformalną praktyką uważności jak największej liczby osób. W tej chwili w projekcie jest ponad 1 tys osób.

Piotr Jan Panasiuk – Certyfikowany nauczyciel MBLC. Współprowadzi kursy w obrębie proponowanych ścieżek szkoleń w Mindfulness Association Polska. Ponad 8 lat praktyki własnej w medytacji uważności. Aktualne doświadczenie medytacyjne pogłębia praktykami Compassion i Insight. Praktyk również medytacji chrześcijańskiej i absolwent podyplomowych studiów z Duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym. Psychoterapeuta w trackie szkolenia w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie, pogłębiający wiedzę w tym obszarze również poprzez narzędzia terapii ACT. Praktyk i trener Porozumienia Bez Przemocy NVC (w trakcie procesu certyfikacji) od 4 lat. Ukończył liczne kursy pogłębiające i studium trenerskie Porozumienia Bez Przemocy w Collegium Civitas. Certyfikowany trener umiejętności miękkich, od ponad 6 lat trener wewnętrzny w organizacjach biznesowych i pozarządowych, kilkaset godzin na sali szkoleniowej, liczne kursy z prowadzenia i projektowania szkoleń. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, posiadający wieloletnie doświadczenie jako manager rozwoju biznesu w czołowych międzynarodowych organizacjach, ale jego największą pasją jest praca z innymi ludźmi w celu pogłębiania samoświadomości.

MIEJSCE:
Karma Dechen Chöling
ul.Jana Nowaka-Jeziorańskiego 49/U12
Warszawa

CENA:
Kwota należności za pierwszy moduł uzależniona jest od terminu wpłaty :
oferta promocyjna – wpłata do dnia 27.07.2020r. – 850zł
wpłata do dnia 27.08.2020r. – 900zł
wpłata od 27.08.2020r. do 7.09.2020r. – 950zł

Maksymalny termin wpłaty to 7.09.2020r. Po tej dacie bez otrzymania płatności miejsce na kursie zostaje anulowane.
Przy rezygnacji z udziału w pierwszym module kursu do dnia 27.08.2020r. opłata jest w pełni zwrotna, po tej dacie opłata nie podlega zwrotowi.

Płatności za kolejne moduły Certyfikowanego Kursu Mindfulness (na które nie można się zapisać, nie uczestnicząc w pierwszym module), to wysokość 900 zł. Płatność za każdy moduł na miesiąc przed jego rozpoczęciem.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:
Wypełnienie formularza nie gwarantuje miejsca na Certyfikowanym Kursie Mindfulness.
Dopiero wpłata pełnej kwoty za pierwszy moduł kursu daje taką pewność.
Liczba miejsc jest ograniczona. Istnieje możliwość wpłaty w ratach – w tej sprawie prosimy o kontakt mailowy.
Dane do płatności otrzymasz od nas wraz z potwierdzeniem zapisu na kurs po wypełnieniu formularza.
Podmiotem odpowiedzialnym organizowanego kursu jest :
Fundacja Voices
ul.Wilhelma Roentgena 10/14
50-362 Wrocław
NIP: 898-22-10-788
Numer KRS: 0000528085
X

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *