Otwarta Praktyka Mindfulness – Cezary Skura – Uspokajanie umysłu, emocji, ciała i praktyka wglądu

Cezary Skura

Organizator

Cezary Skura
Telefon
883755519
Email
pracownimiandfulness@gmail.com
Strona WWW
http://www.pracownia-mindfulness.pl/

Więcej informacji

Czytaj więcej

Data

08 12 2018 - 14 09 2019

Czas

18:00 - 21:00

etykiety

Praktyka Mindfulness

Otwarta Praktyka Mindfulness – Cezary Skura – Uspokajanie umysłu, emocji, ciała i praktyka wglądu

Uspokajanie umysłu, emocji, ciała i praktyka wglądu

 

Kiedy osiągniemy trwałą stabilność w spokojnym przebywaniu w teraźniejszości , będziemy mogli przenieść to na wszystkie aspekty życia. Kiedy umysł jest stabilny, zawsze będzie obecny w tym, co się pojawia, a my nie będziemy targani myślami i emocjami.

Praktyka uspokojenia umysłu ma wielkie znaczenie podczas całego życia praktykującego. Nawet najbardziej zaawansowani mistrzowie medytacji praktykują uspokojenie umysłu. Stabilność umysłu jaką się dzięki niej rozwija, stanowi podstawę wszystkich praktyk medytacyjnych.

Tenzin Wangyal Rinpoche

Jest to też podstawa dla każdego człowieka, stabilność, grunt.
Jeśli doprowadzimy do uspokojenia umysłu, naturalnie pojawia możliwość spoczywania w spokoju, przytomność, świadomość, poczucie osadzenia w chwili obecnej. W kontakcie ze sobą i z tym co realne, zamiast dać się porwać naszym wyobrażeniom czy uwarunkowanym reakcjom, prowadzących nas do cierpienia.

Zapraszam na solidną sesję medytacji prowadzonej.

Pierwszą częścią spotkania będzie praktyka uspokojenia umysłu, skupienia, koncentracji. Medytacja na obiekcie w różnych formach.

Drugą częścią spotkania będzie wyjaśnienie i praktyka wglądu w istotę problemów, przeszkód, błędnych poglądów a wreszcie w naturę siebie i naturę zjawisk.

Trzecia część to nauka radzenia sobie z trudnościami, stresem, emocjami, cierpieniem, za pomocą ciekawej praktyki z tradycji dzogczen czyli ścieżki samowyzwolenia, mocno związaną z bezwysiłkowością.

Nie zabraknie sesji całkowitego odpuszczenia wysiłku na leżąco.
Będzie to pierwsze co zrobimy 🙂

Dodatkowo wspomożemy się świadomą pracą z oddechem i ćwiczeniami oddechowymi, oczyszczającymi i równoważącymi.

W programie:

Medytacja uspokojenia umysłu – Samatha (w jęz. tybetańskim Szine) – Medytacja koncentracji na obiekcie

– Z oddechem
– Z obiektem na zewnątrz – koncentracja poprzez wzrok, jednoupunktowienie umysłu
– Z dźwiękiem – kilka sesji podzielonych spoczywaniem w ciszy.

Wykonamy wiele sesji, podzielonych przerwami, aby solidnie uspokoić umysł i spocząć w spokoju.

Medytacja całkowitego niedziałania, bezwysiłkowości
na leżąco

Medytacyjne ćwiczenia z oddechem – uwalniające nas od napięć, stłumionych emocji, blokad i innych negatywności,
a także pomagające w dochodzeniu do równowagi.

Pojawi się praktyczne Video na temat pracy z problemami, bólem psychicznym itp.. oraz będziemy mieli okazję zastosować to w praktyce :).

Serdecznie zapraszam!

Inwestycja w siebie: 50 zł
Miejsce na spotkaniu rezerwuje zgłoszenie na sms: 883755519
lub na mail: pracowniamindfulness@wp.pl

Czas:
Sobota 8 grudnia, godz. 18-21
O 17.30 krótkie wprowadzenie w podstawy medytacji, praktyki uważności, dla początkujących na które trzeba się zapisać.

Miejsce:
Pracownia Mindfulness i Compassion
ul. Towarowa 22,
wejście A Biura, lokal A16 na 1 piętrze
tel: 883755519
(obok stacji metra Rondo Daszyńskiego)
Pod obiektem bezpłatny parking (bilet na bezpłatne parkowanie do pobrania w parkometrze)

Zajęcia prowadzi doświadczony nauczyciel z ponad 20 letnim doświadczeniem.

Cezary Skura, 44 lata. Jest psychologiem społecznym, , absolwentem Uniwersytetu SWPS (także specjalność: psychoterapia i psychologia twórczości), psychoterapeutą w podejściu Gestalt, w toku szkolenia (ostatni rok), które to podejście bazuje między innymi na uważności „tu i teraz”.
Pracował jako psycholog szkolny w Gimnazjum Integracyjnym nr. 7 przy Łazienkach Królewskich. w W-wie.

Prowadzi kursy, szkolenia, warsztaty oraz sesje indywidualne, dla dorosłych, par, rodzin, młodzieży, dzieci.Pracuje także z firmami, placówkami specjalistycznymi.

Odbył drugą w Polsce edycję szkolenia nauczycielskiego dla trenerów/nauczycieli MBSR/MBCT, według programu The Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech.
Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Mindfulness, a także członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR/MBCT. Przeszedł specjalistyczne szkolenie pracy z grupą, psychoterapii grupowej.

Współpracuje z Uniwersytetem SWPS, Instytutem Uważności i Psychoterapii, Instytutem Rozwoju Emocji, Warszawską Grupą Psychologiczną, fundacją Etoh oraz ośrodkiem psychoterapeutycznym w Pruszkowie.
Uważnością, psychologią, psychoterapią, medytacją, czy szeroko pojętym samorozwojem zajmuje się od ok. 20 lat.

Prowadzi obecnie trening uważności Mindfulness i współczucia Compassion w ramach studiów podyplomowych na uniwersytecie SWPS. Współprowadził pierwszy w Polsce projekt „Mindfulness i akceptacja w zmianie zachowania” na tej uczelni, dwie edycje warsztatów otwartych w ramach koła naukowego Uniwersytetu SWPS oraz Strefy Psyche.
Ma na swoim koncie wiele edycji kursów 8-tygodniowych MBSR, szereg warsztatów, szkoleń, semonariów i sesji indywidualnych.

Jest także zaangażowany w praktykę medytacji w tradycji tybetańskiego Bon i prowadzi warszawski ośrodek w tej tradycji, gdzie jest instruktorem medytacji, pracy z oddechem i innych metod wywodzących się z tej bogatej tradycji.
Prowadzi regularne zajęcia medytacyjne w ramach tego ośrodka, organizuje warsztaty, kursy i imprezy związane z praktyką medytacji, metodami pracy z oddechem i innymi zręcznymi środkami pomagającymi radzić sobie z problemami oraz skutecznie się rozwijać.
Jest uczniem Tenzina Wangyala Rinpoche, który jest jego głównym nauczycielem, choć nieustannie uczy się także od innych, zarówno wschodnich jak i zachodnich nauczycieli.

Ceni sobie równowagę w życiu, spokój, szeroko pojęty rozwój osobisty i poczucie humoru. Uwielbia jazdę na rowerze górskim, interesuje się także sztukami walki, ćwiczy jogę, uwielbia muzykę, przyrodę, amatorską fotografię i wszystko co lata ;).

—————————————————————-

Komentarze uczestników poprzednich kursów, oraz poniżej opinie innych uczestników i zrealizowane projekty:

„Trening Mindfulness spadł na mnie znienacka, ale pozwolił mi dostrzec świat bez sprzeciwu, po prostu taki jaki jest. Nauczyłam się żyć bardziej świadomie. Dał mi odwagę aby uczynić się otwartą dla swych pragnień, z większą akceptacją dla siebie i wszystkich wokół. Wielka w tym zasługa Czarka jako wspaniałego trenera z ogromną wiedzą, doświadczeniem, życzliwym wszystkim i w pełni oddanym swej pracy. Po zajęciach zawsze pozostaję z głęboką refleksją i z radością w sercu tam wracam.”

Czarek posiada ogromną wiedzę która potrafi przekazać innym i ułatwić im życie. Fascynuje mnie również wiarygodność tego człowieka który sam praktykuje i wie do czego i dlaczego chce pokazywać uczestnikom zajęć ta stronę życia. Wiele przekazanych informacji pozwala uczestnikom na sprawne odnalezienie klucza do często zamkniętych drzwi.

Warsztaty z Cezarym były jedynymi z najlepszych na jakich byłam w życiu (a było tego wiele ;)). Naprawdę fantastyczny czas 🙂 , wielka szkoda, że tak krótko.

Polecam zajęcia z Czarkiem gdyż jest człowiekiem spokojnym i u ważnym na otaczającą nas rzeczywistość oraz sposób myślenia.
Doceniam uchwycone momenty z życia w fotografiach które publikuje oraz w nagraniach muzycznych przyrody którymi się dzieli.

Bardzo miły prowadzący, rzeczowy, konkretny, mówiący z sensem, sympatyczny, przyjemny w odbiorze. U tego prowadzącego można skorzystać z jego wiedzy, bez napinania się i zmuszania się. Potrafi nawiązać kontakt z początkującym kursantem, nie zarzuca zbyt zaawansowaną wiedzą.

Świetny prowadzący, posiada bardzo ciekawą wiedzę, którą chętnie się dzieli. Bardzo otwarty i przyjazny, potrafi trafnie odpowiedzieć na pytania i wątpliwości uczestników.

Podobało mi się otwarte podejście prowadzącego, cierpliwość, zrozumienie potrzeb kursantów, elastyczność, konsekwencja, łagodność

Prowadzisz fantastycznie, uwielbiam Twoje medytacje

Pracownia Mindfulness to niepozorne miejsce wypełnione ogromną dozą pozytywnej energii. Zajęcia prowadzone są bez sztucznego zadęcia i dalekie są od sekciarstwa. Jest naturalnie, swobodnie, z dystansem i sporą dawką poczucia humoru.

Prowadzący ma dużą wiedzę na temat medytacji i Mindfulness i chętnie dzieli się zarówno tą wiedzą, jak i osobistym doświadczeniem. Jego wykształcenie i znajomość warsztatu dają poczucie bezpieczeństwa (i nadziei, że w sytuacji gdyby pojawiły się jakieś trudne doświadczenia będzie wiedział jak zareagować).

Dzięki treningom uważności mam znacznie więcej akceptacji i łagodności dla siebie i innych. Z większym spokojem podchodzę do tego, co mi się przydarza. Zyskałam większy wgląd w siebie i lepszą świadomość myśli i emocji, które mi towarzyszą.

Polecam wszystkim tym, którzy chcieliby spróbować i sprawdzić jaki wpływ może mieć na nich Mindfulness i tym, którzy by się zmobilizować do praktyki potrzebują energii grupy.

Praktyka uważności z Czarkiem pokazała mi jak szybko można odnaleźć spokój. Nauczyła na tyle wysterować myśli że technicznie w sytuacjach kryzysowych potrafię znaleźć balans. Łatwiej, spokojniej potrafię znaleźć rozwiązania i podejmować trudne decyzję.

Niektóre zrealizowane przeze mnie projekty:

– Wiele edycji 8 tygodniowego, grupowego treningu redukcji stresu opartego na uważności MBSR, w Warszawie i Poznaniu.

– Kilka edycji ndywidualnej formy kursu 8 tygodniowego Mindfulness MBSR

– Warsztat wprowadzający w praktykę uważności Mindfulness dla Szkoły liderów.

– 5 edycji 2 dniowego warsztatu wprowadzającego w teorię i praktykę uważności Mindfulness i współczucia Compassion dla Fundacji Etoch

– Współprowadziłem pierwszy w Polsce obszerny projekt „Mindfulness i akceptacja w zmianie zachowania” na Uniwersytecie SWPS, dwie edycje warsztatów otwartych w ramach koła naukowego Uniwersytetu SWPS oraz Strefy Psyche.

– Seminarium z Mindfulness i Compassion współczucia i dla pracowników telefonów zaufania i ośrodków pomocy społecznej

– Weekendowe szkolenie z podstaw uważności Mindfulness dla Centrali i szefów salonów fryzjerskich Jean Louis David

– Weekendowe szkolenie z podstaw uważności Mindfulness dla Bayer Polska

– Jednodniowe szkolenie z Mindfulness i Compassion dla pedagogów i psychologów szkolnych

– 4 edycje cyklu 3×3- godzinnych warsztatów Mniejszy stres – Redukcja stresu i radzenie sobie ze str esem (Centrum Integracji Psychicznej, program dofinansowany z Urzędu Miasta)

– 8 edycji cyklu 3×3- godzinnych warsztatów „Harmonia ciała i umysłu” (Centrum Integracji Psychicznej, program dofinansowany z Urzędu Miasta)

– 2 edycje warsztatu wprowadzającego w praktykę uważności Mindfulness i współczucia Compassion podczas konferencji „Doskonalenie metod pomagania osobom z problemami uzależnień” – dla Fundacji Etoh.

– Szereg sesji indywidualnych – Rozwój, praca, problemy osobiste i wsparcie procesu psychoterapii a uważność i Compassion

– 4 edycje wakacyjnego treningu uważności Mindfulness i współczucia Compassion dla dorosłych

– 2 edycje treningu uważności Mindfulness i współczucia Compassion dla dorosłych podczas ferii zimowych

Całodniowe szkolenie wprowadzające w teorię i praktykę Mindfulness dla pracowników firmy Bayer.

– Zorganizowane wyjazdy dla dzieci, rodzin, w tym z praktyką uważności, compassion, świadomą pracą z oddechem, ciałem, rozwojem kreatywności/twórczości.

– Wzmacniacz Kreatywny – Warsztat rozwojowy, łączący odpoczynek, relaksację, redukcję stresu, odzyskiwanie utraconych zasobów z rozwojem kreatywności, twórczości.

– Autorskie warsztaty: relaksacja w życiu, medytacja niezależna od religii, świadoma praca z oddechem.

– Szereg autorskich warsztatów z rozwijania uważności Mindfulness, współczucia Compassion, w życiu, związkach międzyludzkich, pracy, rozwoju własnym. Nauka medytacji, relaksacji, świadomej pracy z oddechem i ciałem – szereg sesji instruktażowych, warsztatów itp..

– Prowadzę warszawski ośrodek Buddyzmu tybetańskiego Bon, gdzie jestem instruktorem, prowadzę sesje, organizuję warsztaty, imprezy.

– 2 edycje szkoleń z podejścia Mindfulness i Compassion, dla nauczycieli i specjalistów w ośrodku Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”

– Warsztat wprowadzający do teorii i praktyki Mindfulness dla fundacji Małgosi Braunek „Bądź”