Otwarta Praktyka Mindfulness – Cezary SKURA

Data

31 08 2019

Czas

18:00 - 21:00

etykiety

Praktyka Mindfulness

Otwarta Praktyka Mindfulness – Cezary SKURA

Mindfulness, Compassion, techniki uspokajania umysłu, koncentracji, skupienia, miłująca dobroć, całkowite odpuszczenie, kąpiel w dźwiękach 🙂

To spotkanie będzie przez 2 godz. medytacjami prowadzonymi a przez pozostałą godzinę, koncertem, kąpielą w kojących i uzdrawiających dźwiękach gongu Tam-Tam, gongu tybetańskiego , mis tybetańskich i muzyce o charakterze medytacyjnym, relaksacyjnym.

Dlaczego dźwięk mis i gongu ma takie regenerujące działanie?
Dzieje się tak, ponieważ dźwięki tych instrumentów mieszają się ze sobą w taki sposób, że powstające z nich wibracje niesłyszalne dla ucha powodują spowolnienie aktywności fal mózgowych do tzw. stanu alfa, czyli stanu relaksu, a nawet theta (sny, medytacja) lub gamma (głęboki sen). Ale to nie wszystko. Dodatkowo dźwięki i wibracje wnikają głęboko w ciało powodując również odprężenie mięśni oraz ogólne oczyszczenie organizmu i do-energetyzowanie jego procesów życiowych.

Dla zainteresowanych link do artykułu Państwa Haliny i Marka Portalskich pracujących naukowo na Politechnice Poznańskiej i badających oddziaływanie dźwięków mis na organizm człowieka: http://www.kalisz.mm.pl/~biofon/akama/Portalscy.html

Przewodnim instrumentem podczas naszego koncertu będzie gong tam-tam o średnicy 80 cm. Gong jest najprawdopodobniej jednym z najstarszych instrumentów muzycznych. Gongów używano już ponad 5000 lat temu na Wschodzie, gdzie służyły do praktyk duchowych, medytacyjnych i do uzdrawiania. Dźwięk gongu trudno jest porównać do brzmienia jakiegokolwiek innego instrumentu, żyje jakby własnym życiem, narasta, przeistacza się.

Usłyszycie także 70 cm gong tybetański, wykuty ręcznie w Nepalu :-).

Umysł słuchacza próbuje na początku to bogactwo brzmień analizować i porównywać, bardzo często jednak w końcu poddaje się. I właśnie wtedy objawia się największa moc grającego gongu. Dla każdego słuchacza jest to zawsze bardzo indywidualne doświadczenie.

Pierwsza część spotkania to sesje medytacji prowadzonej:

1. Medytacja całkowitego odpuszczenia wysiłku – niedziałania (Wu-Wei) – na leżąco
2. Sesje medytacji uspokojenia umysłu
3. Medytacja miłującej dobroci.

Druga część spotkania to koncert Gongu Tam-Tam, gongu tybetańskiego mis, elementów muzyki medytacyjnej.

Dźwięk z gongu tam-tam, mis i czyneli na żywo.
Dźwięk muzyki ambientowej wydobędzie się z wysokiej klasy nagłośnienia przestrzennego Dolby Souround, który jest zainstalowany jest w sali.

Do tego powietrze przed spotkaniem zostanie oczyszczone i zjonizowane specjalistycznym urządzeniem.

Wszystko dla was i stworzenia jak najlepszej energii i atmosfery 🙂

Na początku 15 min esencjonalnego wprowadzenia a w podstawy dla początkujących a cenna powtórka, przypomnienie i podsumowanie dla osób z doświadczeniem.

Data:
31 sierpnia, sobota 2018 godz. 18-21

Miejsce:
Pracownia Mindfulness i Compassion
ul. Towarowa 22, wejście A Biura, lokal A16 na 1 piętrze
tel: 883755519

Koszt udziału:
60 zł

Obowiązują zgłoszenia
Limit miejsc: 12
zgłoszenia: pracowniamindfulness@gmail.com
tel: 883755519

Spotkanie poprowadzą:

Cezary Skura – medytacje prowadzone, gong tybetański, misy, czynele, obsługa nagłośnienia.

Monika Śliwowska -poprowadzi koncert gongu Tam Tam i miś tybetańskich, która ukończyła 4-stopniowy kurs masażu dźwiękiem według metody Petera Hessa i jest praktykiem tej metody w trakcie certyfikacji. Monika gra również z prawdziwą pasją na gongu i misach dla siebie i bliskich przyjaciół, z radością zagra dla Państwa z intencją ukojenia i ciała i umysłu i duszy.

Szczegółowy opis prowadzących poniżej.

Monika Śliwowska
Pasjonatka uzdrawiających dźwięków, szczególnie gongu.
Ukończyła 4-stopniowy kurs masażu dźwiękiem według metody Petera Hessa i jest praktykiem tej metody w trakcie certyfikacji. Monika gra również z prawdziwą pasją na gongu i misach dla siebie i bliskich przyjaciół, z radością zagra dla Państwa z intencją ukojenia i ciała i umysłu i duszy.Wykształcona jako Coach, przeszła Program Pomocy Psychologicznej i Szkołę Letnią psychoterapeutów Gestalt w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie

Cezary Skura 45 l.
Psycholog społeczny, psycholog twórczości, psychoterapeuta w podejściu Gestalt (ostatni rok profesjonalnego kształcenia).
Pracował jako psycholog szkolny, w Gimnazjum Integracyjnym nr. 7, przy Łazienkach Królewskich.

Certyfikowany, doświadczony nauczyciel podejścia uważności Mindfulness. Odbył drugą edycję szkolenia nauczycielskiego dla trenerów/nauczycieli MBSR/MBCT, według programu The Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech.
Instruktor medytacji, pracy z oddechem, trener rozwoju osobistego.
Dyplomowany masażysta w zakresie masarzu relaksacyjnego, sportowego, limfatycznego oraz podstaw akupresury.
Przeszedł podstawowy poziom systemu Shiatsu u Ewy Tarasewicz i Aniu Litkie oraz kurs doszkalający w tym systemie.

Pracuje z firmami, grupami oraz indywidualnie.
Prowadzi kursy, szkolenia, warsztaty, seminaria, programy dla specjalistów, pracuje indywidualnie w ramach konsultacji, procesów rozwojowych, psychoterapii krotko i długoterminowej.

Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Mindfulness, a także członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR/MBCT. Współpracuje z Uniwersytetem SWPS, Instytutem Uważności i Psychoterapii, fundacją Etoh oraz ośrodkiem psychoterapeutycznym w Pruszkowie. Uważnością, psychologią, psychoterapią, medytacją, czy szeroko pojętym samorozwojem zajmuje się od ok. 20 lat.

Prowadzi obecnie trening uważności Mindfulness i współczucia Compassion w ramach studiów podyplomowych na uniwersytecie SWPS. Współprowadził pierwszy w Polsce projekt „Mindfulness i akceptacja w zmianie zachowania” na tej uczelni, dwie edycje warsztatów otwartych w ramach koła naukowego Uniwersytetu SWPS oraz Strefy Psyche.
Kierownik praktyk z Mindfulness i Compassion dla studentów psychologii na Uniwersytecie SWPS. Ma na swoim koncie wiele edycji kursów 8-tygodniowych MBSR, szereg warsztatów i sesji indywidualnych. ponad 20 lata doświadczenia własnego w zakresie medytacji, psychoterapii, szeroko pojętego rozwoju osobistego. Uczy, szkoli, pracuje z ludźmi i grupami od ponad 10 lat.

od 2000 r. jest zaangażowany w praktykę medytacji w tradycji buddyzmu tybetańskiego Bon i prowadzi warszawski ośrodek w tej tradycji, gdzie jest instruktorem medytacji, pracy z oddechem i innych metod wywodzących się z tej bogatej tradycji. Prowadzi regularne zajęcia medytacyjne w ramach tego ośrodka, organizuje warsztaty, kursy i imprezy związane z praktyką medytacji, metodami pracy z oddechem i innymi zręcznymi środkami pomagającymi radzić sobie z problemami oraz skutecznie się rozwijać.
Jest uczniem Tenzina Wangyala Rinpoche, który jest jego głównym nauczycielem, choć nieustannie uczy się także od innych.

Ceni sobie równowagę w życiu, spokój, szeroko pojęty rozwój osobisty i poczucie humoru. Uwielbia jazdę na rowerze górskim, interesuje się także sztukami walki, ćwiczy jogę, uwielbia muzykę, przyrodę, amatorską fotografię i wszystko co lata ;). Pasjonat lotnictwa we wszelkiej postaci i profesjonalnego modelarstwa lotniczego.

więcej:
pracownia-mindfulness.pl