Ziomecka Zuzanna

Nauczycielka MBSR

ZUZANNA ZIOMECKA

Twórca mediów i trenerka mindfulness

Realizuje projekty medialne w druku, internecie i telewizji od piętnastu lat. W 2013, jako redaktor naczelna Przekroju, odkryłam mindfulness. Od tej pory łączę swoją pasje do poznawania koncepcji i ludzi wpływających na świat by zainspirować odbiorców, z uczeniem mindfulness – treningiem mentalnym służącym by poznawać i mieć wpływ na siebie.

Uczenie otwartych kursów MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) jest doświadczeniem w swojej istocie rozwojowym dla trenera. Podczas ośmiotygodniowego treningu uczestnicy pod wpływem praktyk odkrywają niezwykłą moc płynącą z ugruntowania ciała i umysłu w rzeczywistości. Nabierają przekonania, a potem sprawności, w świadomym kierowaniu uwagą na rzecz pracy w tu i teraz. Poznają prawdziwy regeneracyjny odpoczynek płynący z uspokojonego umysłu. Widzą siebie i otoczenie wyraźniej. Opuszczają kurs obudzeni do swoich możliwości i z wiedzą, czego potrzebują oraz co im przeszkadza w dalszym rozwoju. Przez tę transformację uczestników, każdy kurs jest edukacją utwierdzającą mnie w przekonaniu o potrzebie mindfulness w każdym środowisku.

Od ukończenia Leadership Academy for Poland, do powyższego przekonania dołączyła również pewność, że nadeszła pora na nowy rodzaj przywództwa. Takiego, opartego na zrozumieniu perspektyw innych, włączających społeczności do wspólnego wysiłku, i stawiającego na budowę trwałych, samowystarczalnych rozwiązań. To jest przywództwo adaptacyjne, które stara się zmobilizować społeczeństwo do kolektywnej pracy na rzecz lepszej przyszłości dla wszystkich, a nie na gromadzeniu władzy czy korzyści dla siebie. Mindfulness wybitnie wspiera ten rodzaj myślenia i interweniowania w rzeczywistość. Dlatego, od 2017, moje kursy MBSR nakierowane są na wzmacniania cech, które wspierają pracę jednostek praktykujących przywództwo.

 

Kwalifikacje:

  • Absolwentka Leadership Academy Poland 2016 (Center For Leadership)
  • Absolwentka kursu Search Insider yourself (Search Insider Yourself Leadership Institute)
  • Certyfikat Nauczyciela Mindfulness Based Stress Reduction (European Institute for Mindfulness-Based Approaches oraz Polski Instytut Mindfulness)
  • Przeszkolona w negocjacjach i zarządzaniu sprzedażą (Mercury International)
  • Przeszkolona w social-media marketing (Attention PR and Social Media Marketing Agency)