Zalewska-Stefaniak Beata

Nauczycielka MBSR

BEATA ZALEWSKA-STEFANIAK – certyfikowana nauczycielka MBSR, certyfikat wydany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches oraz Polski Instytut Mindfulness. Absolwentka
studiów podyplomowych w SWPS – „Uważność i współczucie – badania i psychoterapia”. Coach w podejściu zen coaching, trakcie certyfikacji. Obecnie w trakcie certyfikującego szkolenia Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (MBCT) organizowanego przez Fundację Rozwoju Mindfulness i Oxford Mindfulness Centre przy Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu Oxford. Członek Polskiego Towarzystwa Mindfulness oraz Stowarzyszenia Nauczycieli MBST i MBCT. Z wykształcenia jest tłumaczem języka angielskiego.

 
Jej ścieżka rozwoju prowadząca do mindfulness przebiegała przez wiele różnych obszarów, z których każdy był ważnym doświadczeniem. Życiowym, zawodowym i emocjonalnym. Przez ponad 8 lat pracowała jako kierownik Kliniki, asystentka i tłumaczka dr Ven. Tenzina Jangchuba, tybetańskiego mnicha i lekarza medycyny tybetańskiej. Ten czas był ważnym doświadczeniem spotkania z drugim człowiekiem, często w obliczu jego cierpienia i bezradności, a także lekcją pokory wobec życia i akceptacji tego, co się wydarza oraz wdzięczności za to, co jest. Stąd blisko było do tego,czego uczy mindfulness. Bycia w danej chwili, tu i teraz, bez osądzania czy chęci kontrolowania czegokolwiek, z życzliwością i łagodnością wobec własnej osoby, a także współczuciem dla drugiego człowieka.

 
Od 17 lat praktykuje jogę B.S. Iyengara. Praktykę medytacyjną rozpoczynała 12 lat temu w tradycji Szambali, gdzie ukończyła do tej pory zarówno I jak i II poziom treningu umysłu oraz brała udział w wielu różnych warsztatach medytacyjnych i odosobnieniach.

 
Obecnie swój czas dzieli pomiędzy dwoma krajami – Polską i Nigerią, gdzie promuje ideę mindfulness poprzez spotkania i warsztaty.

 
Prywatnie jest mamą dwóch dorosłych już synów, jednych z jej najważniejszych nauczycieli.

 
Uważność dla niej to odkrywanie świata wciąż na nowo, z ciekawością i otwartością na wszystko, co się pojawia. To wspaniałe doświadczenie „bycia”, z tym, co jest, bez wartościowania. To celebracja życia w całej jego pełni. Do tego też zaprasza i tym dzieli się na prowadzonych przez siebie 8-tygodniowych treningach MBSR.

 
NAUCZYCIELE:

MBSR: Małgorzata Jakubczak, Linda Lehrhaupt, Petra Meibert, Johan Tinge, Katharina Meinhard, Paul Fulton.

Mindfulness: Paul Fulton, Paweł Holas, Julia Wahl.

Yoga: Henryk Liśkiewicz, prof. Gerard Głuchowski, Bodzia Matulaniec.

Szambala: Sjaak Kreffer, Barbara Märtens, prof. Tomasz Pietrzykowski, Chandali Pietrzykowska.

Zen w tradycji Thich Nhat Hanha: Murray Corke.

Zen coaching: Kåre Landfald, Kavina Thorslund i Roger Marklund.