Zalewska-Stefaniak Beata

Nauczycielka MBSR

BEATA ZALEWSKA-STEFANIAK – certyfikowana nauczycielka MBSR, certyfikat wydany przez   Institute for Mindfulness-Based Approaches oraz Polski Instytut Mindfulness. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych na Uniwersytecie SWPS – „Uważność i współczucie – badania i psychoterapia”. Z wykształcenia jest tłumaczem języka angielskiego.

Jej ścieżka rozwoju prowadząca do mindfulness przebiegała przez wiele różnych obszarów, z których każdy był ważnym doświadczeniem. Życiowym, zawodowym i emocjonalnym. Przez ponad 8 lat pracowała jako kierownik Kliniki, asystentka i tłumaczka dr Ven. Tenzina Jangchuba,  tybetańskiego mnicha i lekarza medycyny tybetańskiej. Ten czas był ważnym doświadczeniem spotkania z drugim człowiekiem, często w obliczu jego cierpienia i bezradności, a także lekcją pokory wobec życia i akceptacji tego, co się wydarza oraz wdzięczności za to, co jest. Stąd blisko było do tego, czego uczy mindfulness. Bycia w danej chwili, tu i teraz, bez osądzania czy chęci kontrolowania czegokolwiek, z życzliwością i łagodnością wobec własnej osoby, a także współczuciem dla drugiego człowieka.

Od 15 lat praktykuje jogę B.S. Iyengara. Praktykę medytacyjną rozpoczynała 10 lat temu w tradycji Szambali, gdzie ukończyła do tej pory zarówno I jak i II poziom treningu umysłu oraz brała udział w wielu różnych warsztatach medytacyjnych i odosobnieniach.

Obecnie swój czas dzieli pomiędzy dwoma krajami – Polską i Nigerią, gdzie promuje ideę mindfulness poprzez spotkania i warsztaty.

Prywatnie jest mamą dwóch dorosłych już synów, jednych z jej najważniejszych nauczycieli.

Uważność dla niej to odkrywanie świata wciąż na nowo, z ciekawością i otwartością na wszystko, co się pojawia. To wspaniałe doświadczenie „bycia”, z tym, co jest, bez wartościowania. To celebracja życia w całej jego pełni. Do tego też zaprasza i tym dzieli się na prowadzonych przez siebie 8-tygodniowych treningach MBSR.

 

NAUCZYCIELE:

MBSR: Małgorzata Jakubczak, Linda Lehrhaupt, Petra Meibert, Johan Tinge, Katharina Meinhard, Paul Fulton.

Yoga: Henryk Liśkiewicz, prof. Gerard Głuchowski, Bodzia Matulaniec

Szambala: Sjaak Kreffer, Barbara Märtens, prof. Tomasz Pietrzykowski, Chandali Pietrzykowska

Zen w tradycji Thich Nhat Hanha: Murray Corke