Wądołowska Monika

Nauczycielka Breathworks

MONIKA WĄDOŁOWSKA – psycholog oraz trener uważności, założycielka Przestrzeni Mindfulness, w której prowadzi otwarte spotkania oraz kursy uważności – Mindfulness w Stresie oraz Mindfulness dla Zdrowia (dedykowany osobom żyjącym z bólem oraz z chorobą); Silny komponent obu kursów stanowi praktyka życzliwości i współczucia, która ma dla niej szczególne znaczenie i w dużej mierze zadecydowała o wyborze tej właśnie metody.

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, studium Trenerów grupowych  Laboratorium Psychoeduakcji, ukończyła kurs nauczycielski Mindfulness w Brethworks, Manchester, UK. (czerwiec, 2016). Swoją drogę z uważnością rozpoczynała ucząc się od Julii Wahl, a następnie od innych  nauczycieli w Polsce i za granicą (m.in. Angie Ball, Annick Nevejan, Vidyamal’i Burch. Gerry Hennessey, Karen Hall). Uczestniczyła w takich kursach jak: MBSR (Redukacja Stresu Oparta na Uważności, The Mind Institute), Mindfulness dla Zdrowia, Mindfulness w Stresie (Breathworks, UK), Kurs Życia Opartego na Uważności (Midfulness Based Living Course, Mindfulness Asscociation, Scotland), Kurs Współczucia Wobec Siebie Samego (Mindful Self – Compassion Course, Center for Mindful Self – Compassion / USA/Niemcy).

W swojej praktyce psychologicznej pracuje z osobami w kryzysie emocjonalnym we współpracy z  Instytutem Psychologii Zdrowia w Warszawie. Związana z Mindfulness Association, gdzie jest tłumaczem. Miała przyjemność wspierać swoimi działaniami także Koło Naukowe Mindfulness SWPS współorganizując premiery projekcji takich filmów jak „Room to Breathe” i „Mindfuness Movie”.

Na co dzień pracuje w korporacji gdzie nieobce jest jej doświadczacie stresu i pośpiechu związanego z pacą. Żyjąc z chorobą, która na stałe zmieniła jej życie nauczyła się jej nie poddawać a w pełni szanować ograniczenia, którą ze sobą niesie, wciąż ciesząc się życiem. Praktykę uważności ceni za jej uniwersalność i to, jak wiele dobra przynosi w wymiarze tak osobistym jak i społecznym, za to, że jej praktyczne zastosowanie w życiu codziennym i to, w jaki prosty i szybki sposób jest w stanie zmienić życie wielu ludzi, w tym za to, jak odmieniło życie jej samej.

Lubi podróżować i poznawać nowe miejsca, nowych ludzi, a na dobrze znane patrzeć tak, jak gdyby je widziała po raz pierwszy w życiu. Chętnie obserwuje ptaki oraz chmury wierząc że cenne lekcje przychodzą w najróżniejszych formach i że od wszystkiego i każdego można się czegoś nauczyć.