Plich Sylwia

Nauczycielka MBSR

SYLWIA PLICH – certyfikowana nauczycielka MBSR (Mindful Academy), psychoterapeutka, trenerka grupowa, HR Business Partner. Członek Polskiego Towarzystwa Mindfulness, Mindfulness Association (UK) oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.

Praktykuje uważność od ponad dwudziestu lat w ramach buddyzmu tybetańskiego. Cały czas podnosi swoje kompetencje. Uczestniczyła w szkoleniu Breathworks for MBSR Teachers w UK prowadzonym przez Vidyamalę Burch oraz w treningu Mindfulness organizowanym przez Mindfulness Association (UK). Ukończyła także szkolenie z Terapii Opartej na Współczuciu (Compassion Focus Therapy) pod przewodnictwem Paula Gilberta oraz Letnią Szkołę Mindfulness w Oksfordzie (Oxford Mindfulness Center), gdzie miała możliwość uczyć się m. in. od Marka Williamsa, Ruth Baer oraz Chrisa Cullena.

Pracuje jako HR Business Partner w firmie Nestle, gdzie wdraża program redukcji stresu oparty na Mindfulness. W swojej pracy koncentruje się na wspieraniu ludzi w ich rozwoju osobistym i zawodowym, pomagając wzmacniać ich silne strony oraz rozwijać nowe kompetencje.

W zastosowaniach Mindfulness szczególnie interesuje ją praca ze stresem, wypaleniem zawodowym oraz poprawą jakości życia. W wieloletniej pracy korporacyjnej w często zmieniająch się warunkach biznesowych ma i miała możliwość korzystania z metod uważności oraz doświadczania pozytywnych efektów medytacji. Obecnie dzieli się swoim doświadczeniem z innymi.

Pracuje także jako psychoterapeutka w Towarzystwie Pomocy Młodzieży oraz w Ośrodku Psychoterapii Spokojna Głowa.

Pracuje pod stałą superwizją.