Plich Sylwia

Nauczycielka MBSR

SYLWIA PLICH – certyfikowana nauczycielka MBSR (Mindful Academy), psychoterapeutka, trenerka grupowa, HR Business Partner, wykładowca na warszawskim SWPS. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Mindfulness, Mindfulness Association (UK) oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.

Praktykuje uważność od ponad dwudziestu pięciu lat w ramach buddyzmu tybetańskiego. Cały czas podnosi swoje kompetencje. Uczestniczyła w szkoleniu Breathworks for MBSR Teachers w UK prowadzonym przez Vidyamalę Burch oraz w treningu Mindfulness organizowanym przez Mindfulness Association (UK). Ukończyła także szkolenie z Terapii Opartej na Współczuciu (Compassion Focus Therapy) pod przewodnictwem Paula Gilberta oraz Letnią Szkołę Mindfulness w Oksfordzie (Oxford Mindfulness Center), gdzie miała możliwość uczyć się m. in. od Marka Williamsa, Ruth Baer oraz Chrisa Cullena.

Pracuje jako HR Business Partner w firmie Nestle, gdzie wdraża program redukcji stresu oparty na Mindfulness. W swojej pracy koncentruje się na wspieraniu ludzi w ich rozwoju osobistym i zawodowym, pomagając wzmacniać ich silne strony oraz rozwijać nowe kompetencje.

W zastosowaniach Mindfulness szczególnie interesuje ją praca ze stresem, wypaleniem zawodowym oraz poprawą jakości życia. W wieloletniej pracy korporacyjnej w często zmieniająch się warunkach biznesowych ma i miała możliwość korzystania z metod uważności oraz doświadczania pozytywnych efektów medytacji. Obecnie dzieli się swoim doświadczeniem z innymi.

Pracuje także jako psychoterapeutka w Ośrodku Psychoterapii Spokojna Głowa.

Pracuje pod stałą superwizją.