Orłowska Ewa

Nauczycielka MBSR

EWA SANKO ORŁOWSKA – certyfikowana doświadczona nauczycielka mindfulness, prowadzi treningi redukcji stresu (MBSR) oraz trening umysłu dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Poza treningami MBSR prowadzi także programy mindfulness i compassion dla osób związanych z biznesem, służbą zdrowia a także w środowisku szkolnym dla młodzieży i nauczycieli.  Od wielu lat jest związana z treningiem medytacyjnym, aktywnie rozwija własną praktykę, regularnie uczestniczy i prowadzi odosobnienia grupowe mindfulness oraz zen w kraju i za granicą.

Pracuje także jako trenerka komunikacji, mediatorka i coach.

Aktywna, certyfikowana trenerka brytyjskiego projektu  Mindfulness in Schools Project oraz komunikacji Nonviolent Communication  (Porozumienie bez Przemocy). Prowadzi treningi train the trainer a także treningi umiejętności mediacyjnych. Uczy się i współpracuje z  Mindfulness Association Poland.

Uczy mindfulness, bo ta praktyka pomaga  żyć według wewnętrznego kompasu, który kieruje do spokoju i szczęścia niezależnie od tego ile lat mamy, gdzie pracujemy czy jakie mamy fascynacje. Siłą Mindfulness jest to, że opiera się na prostocie, mądrości i współczuciu, jakościach których w naszym świecie tak zaczyna brakować.

Ewa ma za sobą wieloletni trening medytacyjny, jest członkiem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR i MBCT oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Mindfulness.

Ukończyła studia filologiczne na Uniwersytecie Warszawskim – germanistka, specjalista w zakresie nauczania języków obcych i budzenia szkół  twórczych zmian i rozwoju  w projekcie Budząca się szkoła.

Mama dwóch dorosłych synów.


Certyfikaty kształcenia w zakresie mindfulness:

  • certyfikat nauczyciela MBSR uzyskany w Insitiute for Mindfulness-Based Approches (Niemcy),
  • certyfikat trenera programu Mindfulness w szkole .b dla młodzieży oraz dla kadry nauczycielskiej w Mindfulness in Schools Project (Wlk. Brytania).