Nogaj Joanna

Nauczycielka MBSR i MSC

JOANNA NOGAJ – psycholożka (od 2001 roku), certyfikowana nauczycielka MBSR (od 2014) i MSC (Mindful Self- Compassion – Uważne samowspółczucie od 2023).

Oprócz bycia członkinią Polskiego Towarzystwa Mindfulness jestem też jedyną Polką należącą do niemieckiego  stowarzyszenia MBSR/MBCT Verband.

Oprócz certyfikowanych kursów uprawniających mnie do prowadzenia treningów MBSR i MSC uczestniczyłam w licznych szkoleniach z zakresu pracy ze stresem, uważnością i samowspółczuciem.

Od 2010 roku prowadzę poznański ośrodek Ukojenie. Pracuję też online oferując m.in indywidualne kursy MBSR i MSC.

Medytacja i uważność to ważna część mojego życia, którą chcę się z Tobą podzielić, bo wiem, jaką ma moc.

Z własnego doświadczenia wiem, że dzięki akceptacji, życzliwości i uważności możemy żyć spokojniej i szczęśliwiej, doceniając każdą chwilę naszego życia. I tego z radością pragnę cię nauczyć.
  • Pracuję z klientami indywidualnymi w zakresie doradztwa psychologicznego. Prowadzę zajęcia grupowe, warsztaty oraz szkolenia związane z uważnością.
  • Przez kilka lat mieszkałam w Berlinie i ma doświadczenie w zakresie pracy w działach HR w międzynarodowych firmach technologicznych.
  • Współpracowałam przy tworzeniu dwóch aplikacji medytacyjnych – polskiej i angielskiej.
  • Współpracuję z organizacjami charytatywnymi m.in.  Dress For Sucess oraz Stowarzyszeniem PsycheSomaPolis.
  • Certyfikowany kurs nauczyciela mindfulness ukończyłam w prowadzonej przez brytyjskich nauczycieli szkole – Mindful Academy.

Szczególnie interesuje mnie obszary związane z radzeniem i zapobieganiem wypaleniu i przemęczeniu, chronicznemu stresowi. Chętnie pomagam osobom chorującym chronicznie i psychosomatycznie i stresozależnie (IBS, Choroby autoimunnologiczne, problemy ze snem). Wspieram osoby wysoko wrażliwe, z zaburzeniami lękowymi i nastroju. Pomagam osobom w kryzysach. Pracuję też z osobami chorymi onkologicznie. Wspieram osoby w ważnych życiowych momentach jak zmiana pracy czy kraju zamieszkania.

Ważna dla mnie jest etyka zawodowa, dobro klientów i to, aby moja praca była zgodna ze standardami „trauma sensitive”- czyli biorąca pod uwagę potrzeby osób z traumami.

Szerzę ideę mindfulness i współczucia. Stale współpracuję z kilkoma magazynami m.in „Charaktery” gdzie publikuję artykuły z zakresu mindfulness i psychologii. Jestem autorką książki „OdstresOWNIK. Mała Księga Spokoju”.

Zapraszam też na mój FB, IG  i Linkedin.