Monika Kaleta

Nauczycielka MBLC (WTC)

Monika Kaleta – certyfikowany kurs nauczyciela mindfulness (MBLC) ukończyła w Mindfulness Association w Wielkiej Brytanii. Pracuje pod superwizją Kathy White-Webster z Mindfulness Association. Założycielka Treningu Uważności w ramach którego prowadzi kursy MBLC. Wiedzę dotyczącą uważności popularyzuje także na swoim blogu. Praktykuje medytację Vipassana według S. N. Goenki w tradycji Sayagyi U Ba Khina.

Jej droga do mindfulness wiodła przez modlitwę kontemplacyjną i medytację chrześcijańską. Pierwszy 8-tygodniowy kurs MBSR ukończyła w Mindfulness Project w Londynie a swój rozwój kontynuowała w Mindfulness Association biorąc udział w Mindfulness Practitioner Certificate Course a następnie w kursie nauczycielskim. Pogłebia swoją praktykę uczestnicząc w treningu współczucia – Compassion Based Living Course (CBLC).

Entuzjastka NVC (Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga). W 2013 roku zainicjowała i aktywnie uczestniczyła w comiesięcznych spotkaniach grupy samodoskonalenia NVC z certyfikowaną trenerką Cath Burke. Używa NVC w życiu osobistym i zawodowym.

Nieustannie dokształca się i rozwija uczestnicząc w licznych kursach i warsztatach. Jest trenerką rozwoju osobistego (dyplom Transformational Coaching uzyskała w londyńskim Animas Centre for Coaching). Umiejętności wystąpień publicznych ćwiczyła w klubie Toastmasters. Uczęszczała na spotkania grupy pracy nad sobą według nauk Gurdjieffa. Regularnie pobiera lekcje Techniki Aleksandra. Codzienną praktykę jogi i medytacji dopełnia osobistą psychoterapią w nurcie psychodynamicznym, którą traktuje jako integralny element swojego rozwoju osobistego.

Absolwentka studiów filologicznych Uniwersytetu Śląskiego. Przez wiele lat pracowała w organizacjach pozarządowych na Ukrainie i w Wielkiej Brytanii (m.in. Światowa Wspólnota Medytacji Chrześcijańskiej, MSF UK – Lekarze bez Granic). Udzielała się także jako wolontariuszka w Housing Justice – organizacji pomagającej osobom wychodzącym z bezdomności  oferując swoje umiejętności coachingowe.

Zaczytuje się w książkach Kena Wilbera, Aleksandra Lowena, Anthonego de Mello. Uwielbia taniec 5 rytmów oraz upcycling.