Monika Kaleta

Nauczycielka MBLC

Monika Kaleta – certyfikowany kurs nauczyciela mindfulness MBLC (Mindfulness Based Living Course) oraz CBLC (Compassion Based Living Course) ukończyła w Mindfulness Association w Wielkiej Brytanii. Pracuje pod superwizją Kathy White-Webster z Mindfulness Association. Założycielka Treningu Uważności w ramach którego prowadzi kursy mindfulness i współczucia. Wiedzę dotyczącą uważności popularyzuje także na swoim blogu.

Jej droga do mindfulness wiodła przez modlitwę kontemplacyjną i medytację chrześcijańską. Pierwszy 8-tygodniowy kurs MBSR ukończyła w Mindfulness Project w Londynie a swój rozwój kontynuowała w Mindfulness Association biorąc udział w Mindfulness Practitioner Certificate Course a następnie w kursie nauczycielskim.

Nieustannie dokształca się i rozwija uczestnicząc w licznych kursach, warsztatach i odosobnieniach medytacyjnych. Jest trenerką rozwoju osobistego; dyplom Transformational Coaching uzyskała w londyńskim Animas Centre for Coaching. Umiejętności wystąpień publicznych ćwiczyła w klubie Toastmasters. Entuzjastka NVC (Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga); uczestniczyła w licznych warsztatach oraz grupie samodoskonalenia NVC z certyfikowaną trenerką Cath Burke.

Absolwentka studiów filologicznych Uniwersytetu Śląskiego. Przez wiele lat pracowała w organizacjach pozarządowych na Ukrainie i w Wielkiej Brytanii (m.in. Światowa Wspólnota Medytacji Chrześcijańskiej, MSF UK – Lekarze bez Granic). Udzielała się także jako wolontariuszka w Housing Justice – organizacji pomagającej osobom wychodzącym z bezdomności oferując swoje umiejętności coachingowe.

Czerpie inspirację od takich nauczycieli jak Tara Brach, Joseph Naft, dr Margaret Paul, Ken Wilber, Aleksander Lowen, Anthony de Mello.