Moniewski Michał

Nauczyciel MBSR

MICHAŁ MONIEWSKI – psycholog, coach, certyfikowany trener MBSR oraz terapeuta traumy metodą Somatic Experiencing i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w toku kształcenia.

W swojej pracy z ludźmi czerpie zarówno z psychologii akademickiej i neuronauki, jak również ze starszych podejść, które mówią nie tylko o tym, jaki jest „statystyczny człowiek”, ale też jaki może się stać jeśli zechce się świadomie kształtować.

Metody Redukcji Stresu Opartej na Uważności (MBSR) uczył się od Ivana Miltona na pierwszym w Polsce szkoleniu Mindfulness, które przeprowadził we wrześniu 2008 roku na wydziale psychologii UW.

Od 2008 aktywnie zaangażowany w działania Polskiego Towarzystwa Mindfulness. W 2009 współorganizował wizytę w Polsce twórcy MBSR – profesora Jona Kabat-Zinna.

Ukończył pierwszą edycję półtorarocznego kursu nauczycielskiego prowadzonego przez niemiecki Institute for Mindfulness Aproaches (IMA), po którym uzyskał certyfikat nauczyciela MBSR.

Jest praktykiem pracy nad sobą. W trakcie swojej drogi poznał wiele narzędzi, z których część wdrożył do warsztatu pracy z ludźmi, co daje mu możliwość pracy z bardzo szerokim zakresem zagadnień.

W życiu prywatnym jest bardzo szczęśliwym mężem pewnej pięknej Kobiety, od której uczy się mądrości i sztuki wdzięczności. W czasie wolnym lubi zajmować się sportem w powietrzu, pod wodą lub w górach oraz pracować w drewnie i metalu.