Kryszczyński Tomasz

Nauczyciel MBSR i MBCT

TOMASZ KRYSZCZYŃSKI – jest psychologiem, trenerem, doświadczonym nauczycielem mindfulness w programach MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) oraz MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) certyfikowanym przez The Institute for Mindfulness – Based Approaches z siedzibą w Bedburgu. Należy do pierwszej grupy certyfikowanych nauczycieli MBSR w Polsce i jednym z kilku w naszym kraju certyfikowanych nauczycieli MBCT – programu ukierunkowanego na profilaktykę nawrotów depresji.  Pierwszy raz formalną, intensywną praktykę uważności rozpoczął w 1992 roku w Wielkiej Brytanii.

Praktyk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pracy z grupami. Przeprowadził blisko 70 edycji programów rozwijających mindfulness, przeszkolił, przeprowadził zajęcia z łącznie około 10 000 osób w różnych obszarach związanych zarówno z mindfulness i redukcją stresu jak i pracą zespołową oraz różnymi kompetencjami pomagającymi w codziennym funkcjonowaniu.

Przygotowywał i realizował  procesy ukierunkowane na rozwój pracowników dla takich organizacji jak: AIG, Avon, Capgemini, CLA, DIP, Ericpol, Faurecia, Kraft, NSK Steering, Orsay, Panalpina, Santander, SCA, Suzuki, Takata Petri, Top Farms, Wedel, Volvo i wielu innych.

Prowadził zajęcia poświęcone mindfulness w grupach otwartych we Wrocławiu, Katowicach i Krakowie, w grupach zamkniętych w organizacjach komercyjnych oraz szkołach a także w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Doświadczenia dotyczące narzędzi stosowanych w MBSR i MBCT zdobywał w ciągu wielu lat własnej praktyki i badań w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii oraz Tajlandii.

Aktywnie popularyzuje wiedzę dotyczącą uważności. Jest zapraszany do prowadzenia spotkań i udziału w różnego rodzaju zdarzeniach poświęconych szeroko rozumianej praktyce medytacyjnej w różnych organizacjach, np. Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Nowych Horyzontach, Narodowym Forum Muzyk, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie czy Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

Autor książki „Wgląd. Buddyzm, Tajlandia, ludzie”.