Krystyna Rybińska
Z wykształcenia filozof. Nauczycielka ośmiotygodniowych kursów MBCT – Mindfulness Based Cognitive Therapy (Terapii Poznawczej Opartej na Uważności) pracująca pod superwizją Oxford Mindfulness Centre przy Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Oksfordzie, oraz certyfikowana nauczycielka ośmiotygodniowych kursów MBLC – Mindfulness Based Living Course (Kurs Życia Opartego na Uważności).
Instruktorka jogi z ponad jedenastoletnim, rozległym doświadczeniem w nauczaniu i ponad tysiącem godzin szkoleń nauczycielskich z wybitnymi nauczycielami w Polsce, Indiach, Londynie i Hiszpanii.
Jogę i medytację praktykować zaczęła w trakcie studiów podążając tropem duchowych tradycji Wschodu, w których rozwój wewnętrzny jest ściśle zintegrowany z pracą z ciałem. Podstawy techniczne praktyki zdobyła na trzyletnim kursie nauczycielskim u Jurka Jaguckiego w metodzie B.K.S. Iyengara oraz w trakcie wielu warsztatów doskonalących z nauczycielami w stopniu senior. W 2016 roku odbyła intensywne miesięczne szkolenie nauczycielskie w metodzie Asthanga Vinyasa Yoga w Dharamsali, w Indiach. Pogłębiając wiedzę na temat praktyki uważności oraz pracy z powięziami ukończyła szkolenie nauczycielskie w metodzie Mindful Yin Yoga® pod okiem Kathy Ward w Hiszpanii w Mindful Yoga Academy. Jest nauczycielką rozpoznwaną przez Yoga Alliance USA, E-RYT® (Experienced Registered Yoga Teacher) upoważnioną do prowadzenia kursów doszkalających dla nauczycieli jogi YACEP® (Yoga Alliance Continuing Education Provider), a także jedną z dwóch nauczycielek w Polsce posiadających certyfikat Advanced Restorative Yoga Trainer® od Judith Hanson Lasater, upoważniający do stosowania jogi regeneracyjnej w celach terapeutycznych.
W czasie wolnym pisze teksty o filozofii, oraz o jodze dla magazynu Yoga & Ayurveda. Współpracuje także z portalem Yogi Times. Wierzy, że praktyka uważności i joga pomagają odbudować głęboki, autentyczny związek zarówno ze światem wewnętrznym, jak i zewnętrznym.
Poniżej możesz przeczytać wywiad z Krysią, który ukazał się w Dzienniku Bałtyckim:
“Joga uważana jest za jedną z najzdrowszych form ruchu, która dobrze wpływa na kręgosłup.”