Krystyna Boroń-Krupińska

Nauczycielka MBLC

KRYSTYNA BOROŃ-KRUPIŃSKA

Adiunkt w Zakładzie Promocji Zdrowia i Technik Relaksacji w Katedrze Nauk Humanistycznych i Promocji Zdrowia Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Uczestniczka licznych konferencji, a także stażów w zakresie rehabilitacji psychofizycznej i kursów doskonalących z zakresu pracy z ciałem i rozwoju osobistego (m.in. Technika Alexandra, Metoda Feldenkraisa, Body Mind Centering, Mindfulness Based Stress Reduction -MBSR).

Autorka i współautorka publikacji naukowych z zakresu zastosowania różnych metod integrujących umysł i ciało w chorobach przewlekłych, cywilizacyjnych i w kształtowaniu dobrostanu psychofizycznego.

Zainteresowana zagadnieniami dotyczącymi świadomości ciała, holistycznego podejścia w terapii i rehabilitacji, profilaktyki chorób psychosomatycznych.

Szczególnie bliskim sercu i pracy zawodowej, obszarem działań jest badanie wpływu  medytacji uważności na stan zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego. Nauczycielka MBLC (Mindfulness-Based Living Course) i CBLC (Compassion-Based Living Course), certyfkowana przez Mindfulness Association (UK).