Kędziorek Emilia

Nauczycielka MBSR

EMILIA KĘDZIOREK – z wykształcenia jest filologiem klasycznym. Ukończyła także podyplomowe studia polonistyczne oraz z wiedzy o kulturze. Przez ponas 20 lat pracowała w edukacji.

W roku 2008 rozpoczęła się jej przygoda z medytacją w nurcie Modlitwy Jezusowej.

O zastosowaniach medytacji jako techniki pracy z ciałem i umysłem dowiedziała się z książki Jona Kabat-Zinna „Życie – piękna katastrofa” i zafascynowała się metodami MBSR. Ukończyła szkolenie nauczycielskie MBSR w Institute for Mindfulness-Based Approaches w Bedburgu we współpracy z Fundacją Polski Instytut Mindfulness. Zajmuje się redagowaniem „Mindlettera” – newslettera poświęconego działalności POLIM. W latach 2015-2017 była wiceprezesem POLIM, obecnie jest członkiem Rady Fundacji. Jest czlonkiem-założycielem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR i MBCT.

Prowadzi kursy MBSR oraz autorskie treningi mindfulness dla studentów „Open Mind”.

Jej prywatne zainteresowania i pasje to:

  • koty;
  • góry;
  • Camino de Santiago;
  • tango argentyńskie.

Każda z tych pasji wspiera jej własną praktykę mindfulness.

Mindfulness to dla niej przygoda odkrywcy. To odkrywanie wciąż nowych krajobrazów na terenach, które wydają się już dobrze znane. To eksploracja bogactwa życia z wszystkimi jego kolorami i odcieniami. To wyprawa w głąb rzeczy, zjawisk i samego siebie, która nigdy się nie kończy i przez to daje nieskończenie wiele szans, żeby stawać się silniejszym, mądrzejszym, bardziej prawdziwym i żywym. Chce tę przygodę dzielić z innymi, których serdecznie zaprasza we wspólną fascynującą podróż zwaną kursem MBSR.

Zaprasza na Stację Teraz – jej mindfulnessowego bloga.