Kasprzyk Magda

nauczycielka Metody Eline Snel "Uwaga, to działa!" (WTC)

MAGDA KASPRZYK – z wykształcenia psycholog. Od czasu studiów zainteresowana pracą z ciałem- już w trakcie edukacji uniwersyteckiej uczestniczyła w treningu MBSR  i tak zaczęła się jej przygoda z Uważnością.  Uczestniczka licznych konferencji (również współorganizator 2 konferencji na Uniwersytecie Wrocławskim: „Cielesne korzenie psychiki. O pracy z ciałem w psychoterapii”) i kursów doskonalących z zakresu pracy z ciałem i rozwoju osobistego (m.in. Core Energetcs, Metoda Feldenkraisa, TRE, Analiza Bioenergetyczna, Focusing). Obecnie w trakcie  Czteroletniego Studium Psychoterapii Integratywnej w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie. W czerwcu 2017 ukończyła Mindfulness Based Living Course.

Pracą z dziećmi zajmuje się od 7 lat. Nauczała języka angielskiego dzieci w Polsce i w Chinach. Była wolontariuszką w Fundacji „Siła Uśmiechu”, gdzie zajmowała się pomocą dzieciom przebywającym w szpitalu dziecięcym oraz dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej i finansowej. Jako członkini Zespołu Pracowni Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego prowadziła warsztaty psychoedukacyjne oraz z zakresu rozwoju osobistego dla uczniów wrocławskich szkół.

Z zamiłowania podróżniczka- uczęszczała na Studium Języka i Kultury Chin. Podróżowała dwukrotnie do Chin, na Filipiny, a w 2016 roku odbyła pieszo-rowerową wędrówkę pod nazwą PAN.DA 4.000 od Atlantyku (Irlandia) do Atlantyku (Hiszpania), aby wesprzeć Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Podczas tamtej podróży spotkała mądrego człowieka, który podzielił się z nią wierszem:

With an open heart
and a quiet mind
there are no doors

Uważność w życiu codziennym ułatwia jej otwieranie serca, wyciszanie umysłu i czerpanie z wewnętrznej mądrości. Chce się tym dzielić z innymi.

W 2017 roku ukończyła kurs trenerski w Academy for Mindful Training w Holandii. Naucza dzieci uważności Metodą Eline Snel „Uwaga, to działa!”.