Berezowska Jolanta

Nauczycielka MBSR i MBCT

JOLANTA BEREZOWSKA – lekarz psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta The European Association for Psychotherapy oraz superwizor (certyfikat superwizora PTP nr 83) i psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (certyfikat psychoterapeuty PTP nr 103), nauczyciel psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim, w którym wcześniej ukończyła wieloletnie szkolenie z terapii ericksonowskiej. Uczestniczyła również w szkoleniu organizowanym przez The Milton H. Erickson Foundation oraz w wielu konferencjach krajowych i zagranicznych.

Ukończyła w roku 2011 pierwsze w  Polsce, szkolenie  nauczycielskie MBSR i MBCT  (Mindfulness Based Stress Reduction i Mindfulness Based Cognitive Thetarpy), organizowane przez Institute for Mindfulness-Based Approaches (Niemcy) i szkolenie z Ivanem Miltonem na Uniwersytecie Warszawskim.

Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Mindfulness.

Uczestniczyła w wykładach i warsztatach prowadzonych przez Jon Kabat-Zinna w Warszawie w 2009 roku:

  • Zastosowanie uważności w medycynie, psychiatrii i zdrowiu psychicznym. Wyniki badań i praktyka kliniczna” (The Applications of Mindfulness in Medicine, Psychiatry, and Mental Health: Scientific Evidence and Clinical Practice)
  • Powracanie do zmysłów. Droga do uzdrawiania siebie poprzez uważność.(Coming to Our Senses: Healing Ourselves in Ways Little and Big Through Mindfulness)

oraz warsztatach:

  • Uważne Rodzicielstwo(Mindful Parenting)
  • Praktyki Uważności(Mindfulness Practice and Dialogue – With Jon Kabat-Zinn)

Uczestniczyła w:

  • I Konferencji na temat Praktycznego Zastosowania Buddyzmu w Zachodniej Psychologii. Praktyka i Teoria Mindfulness (1st Conference on Practical Application of Buddhism in Western Psychology. Mindfulness: Theory and Practice).w listopadzie 2008 r

oraz w warsztacie

  • Alexandra Berzina Buddhist Methods for Developing a Quiet Mind and a Caring Attitud

Od 1985 roku praktykuje medytację w Sandze Kandzeon założonej przez Rosiego Genpo

W zawodzie lekarza pracuje od trzydziestu lat, w 1996 roku otrzymała certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nr 247. Pracowała w szpitalach i poradniach psychiatrycznych, min. w Akademickim Ośrodku Psychoterapii przy Uniwersytecie Warszawskim. Założyciel i dyrektor Warszawskiego Centrum Psychoterapii Adeste. Prowadzi psychoterapię indywidualną, małżeńską, rodzinną i grupową.

Prywatnie miłośniczka podróży i kotów.