Babij Jakub

Nauczyciel MBSR (WTC)

JAKUB BABIJ – trener, psychoterapeuta, certyfikowany nauczyciel Mindfulness, z ramienia Mindful Academy. Siedemnaście lat temu zaczął praktykować medytację w ramach buddyzmu tybetańskiego. Doświadczenie to zaprowadziło go do Mindfulness. Absolwent Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie (dziś Instytut Gestalt). Ciągle rozwija swoją praktykę i wiedzę. Aktualnie ukończył pierwszy poziom szkolenia MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy – Terapia Poznawcza oparta na uważności) w Oxford Mindfulness Centre, będącego częścią uniwersytetu w Oxfordzie i dalej kontynuuje naukę i praktykę w tym obszarze.

Od czterech lat uczy mindfulness podczas kursów otwartych, zamkniętych, oraz indywidualnie. Pracował z takimi klientami jak IKEA, Intel, Wipro, Bayer, Medicover, KPMG, oraz wiele innych. W ramach prowadzonej przez siebie fundacji pracował też z wolontariuszami z Centrum Alzheimera, Kampanii przeciw Homofobii, podopiecznymi Lambdy oraz wielu innymi organizacjami z obszaru NGO.
 
Swoją pracę superwizuje pod okiem nauczyciela Mindfulness Philipa Woodwarda, certyfikowanego nauczyciela ze szkoły Breathworks, praktykującego Mindfulness od 1985r. Uczestniczył w wielu szkoleniach z alternatywnych sposobów pracy ze stresem i traumą takich jak EMDR, TRE czy analiza bioenergetyczna.
 
Doświadczenie kliniczne zdobywał w ramach Kliniki Psychiatrii i Stresu Bojowego Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, oraz Wojewódzkiego Szpitalu Psychiatrycznego w Złotoryi. Poza pracą zawodową, prowadzi ośrodek psychoterapii “Spokojna Głowa” zajmujący się pomocą psychologiczną.
 
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Mindfulness ,Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR, Polskiego Towarzystwa Psychoterapeii Dialektyczno-Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapeutów Gestalt.
 
Maratończyk. W wolnych chwilach, biega, ćwiczy jogę oraz morsuje.