Babij Jakub

Nauczyciel MBSR (WTC)

JAKUB BABIJ – Trener, psychoterapeuta, certyfikowany nauczyciel Mindfulness, z ramienia Mindful Academy.  Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Mindfulness oraz Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR.

Siedemnaście lat temu zaczął praktykować medytację w ramach buddyzmu tybetańskiego ( Karma Kagyu). Doświadczenie to zaprowadziło go do Mindfulness.

Brał udział w warsztatach Mindfulness prowadzonych przez Paula Fultona; Marię van Balen. Swoją pracę superwizuje pod okiem nauczyciela Mindfulness Philipa Woodwarda, certyfikowanego nauczyciela ze szkoły Breathworks, praktykującego Mindfulness od 1985r.

Ciągle doskonali swoje kompetencje na szkoleniach w kraju i zagranicą. Aktualnie jest w trakcie szkolenia w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Uczestniczył w wielu szkoleniach z alternatywnych sposobów pracy ze stresem i traumą takich jak EMDR, czy TRE.

Doświadczenie kliniczne zdobywał w ramach Kliniki Psychiatrii i Stresu Bojowego Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, oraz Wojewódzkiego Szpitalu Psychiatrycznego w Złotoryi.

Poza pracą zawodową, prowadzi ośrodek psychoterapii i fundację “Spokojna Głowa” zajmującą się pomocą psychologiczną. W ramach tej fundacji pracuje z NGOsami pomagając ich podopiecznym i pracownikom poznawać Mindfulness. Miał przyjemność pracować z takimi organizacjami jak Lambda, Kampania Przeciw Homofobii, czy Centrum Alzheimera.

W wolnych chwilach, biega, ćwiczy jogę oraz morsuje.