Halliday Violetta

nauczycielka Metody Eline Snel "Uwaga, to działa!"

Violetta Halliday – certyfikowana trenerka mindfulness dla dzieci. Pasjonatka tematów związanych z nowoczesnymi metodami kształcenia dzieci; regularnie bierze udział w konferencjach i warsztatach poświęconych edukacji i idei „budzącej się szkoły”. Poszukiwania odpowiedniej ścieżki edukacyjnej dla swojego syna skierowały ją w kierunku praktyki uważności. Od pierwszych chwil była pod ogromnym wrażeniem jej dobroczynnych właściwości i postanowiła dzielić się nią z dziećmi.

Mindfulness, według niej, doskonale wypełnia lukę, która istnieje w tradycyjnej szkole, dotyczącą rozwoju emocjonalnego dzieci. Edukacja w szkołach skupia się na przekazywaniu wartości merytorycznych, a mniej uwagi poświęca relacjom oraz wsparciu psychicznym uczniów. Mindfulness natomiast, poza tym, że pomaga dzieciom w koncentracji, daje im przede wszystkim solidny fundament do budowy poczucia pewności siebie i do rozwijania wewnętrznych kompetencji, niezbędnych do radzenia sobie z wyzwaniami, które stawia dzisiejszy świat.

Dla niej osobiście, mindfulness jest bezcennym narzędziem do bardziej szczęśliwego i spełnionego życia; w harmonii i życzliwości do siebie samej i bliskich. Czerpie dużą satysfakcję z tego, że poprzez swoją pracę, przyczynia się do rozwijania kontaktu dzieci z ich wnętrzem.

Ukończyła trening MBSR (Mindfulness Based Stress Reducution) oraz dwa certyfikowane szkolenia nauczycielskie: Metody Eline Snel „Uwaga, to Działa!” (Academy for Mindful Teaching, Holandia) oraz “Paws b” (Mindfulness in Schools Project, Wielka Brytania). Prowadzi treningi mindfulness dla dzieci w Trójmieście; w języku angielskim i polskim. Z wykształcenia jest nauczycielką języka angielskiego (Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy). Posiada również dyplom MBA z London South Bank University. W Londynie mieszkała 10 lat. Uwielbia podróżować, poznawać różne kultury i zwyczaje. Odbyła dwie 6 miesięczne wyprawy po Afryce, Azji, Nowej Zelandii i Australii. Pracowała jako wolontariuszka z dziećmi w Edynburgu, w ramach projektu antyrasistowskiego, dla organizacji Voluntary Service Overseas.