Gubernat Anna

Nauczycielka MBSR i MBCL

ANNA GUBERNAT – jest certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction, certyfikacja IMA, Niemcy) i MBCL (Mindfulness Based Compassionate Living, Frits Koster i Erick van den Brink, Holandia).

Ukończyła pełne szkolenie certyfikujące Insight, MBLC (Mindfulness Based Living Course) i  CBLC (Compassion Based Living Course), wszystkie trzy certyfikowane przez Mindfulness Association (UK).

Od 10’2014 do 06’2019 była prezesem Polskiego Towarzystwa Mindfulness, studiując Psychologię  na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, założyła i prowadziła Koło Naukowe Mindfulness od 10’2013 do 09’2018.

Zainicjowała rozszerzenie działalności Koła na pozostałe Wydziały Zamiejscowe Uniwersytetu SWPS – powstały niezależne Koła Naukowe we Wrocławiu, Sopocie i Poznaniu.

Była inicjatorką, koordynatorką i współorganizatorką premier w Polsce dwóch filmów amerykańskich o mindfulness w 2014 roku („Room to Breathe” i „Mindfulness”. Odbyły się one jednocześnie w 5 miastach w Polsce – na Wydziałach Uniwersytetu SWPS w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Sopocie.

Współorganizowała odosobnienia oraz szkolenia nauczycielskie mindfulness i compassion dla Mindfulness Association. Współprowadziła treningi szkolące dla przyszłych nauczycieli mindfulness z metody MBLC.

Prowadziła liczne wykłady i warsztaty na wydziałach zamiejscowych Uniwersytetu SWPS w Poznaniu, Sopocie oraz w Warszawie, dla Strefy Psyche, Festiwalu Nauki, licznych firm, mediów i organizacji. Była także uczestniczką i prelegentką konferencji dotyczących Mindfulness.

Obecnie jest w trakcie rejestracji własnej Fundacji zajmującej się rozwojem Mindfulness i Compassion w Polsce.

Uczyła / uczy się Mindfulness od Christophera Willarda, Julii E. Wahl, Roba Nairna, Anny Zubrzycki, Annick Nevejan, Angie Ball, Małgorzaty Jakubczak, Kathariny Meinhard, Johana Tinge, Petry Meibert, Jane Negrych, Ivana Miltona, Lindy Lehrhaupt, Olafa van Kooten, Kathy White Webster, Sakiego Santorelli (online), Florence Meleo-Meyer (online), Fritsa Kostera, Jetty Heynekamp, Erika van den Brink i każdego spotkanego człowieka; wszystkim jest bardzo wdzięczna za bezcenne lekcje.

Uczestniczyła w spotkaniach z Paulem Foultonem, Marią van Balen, Lote Heijke, Martinem Stepkiem, Markiem Williamsem, Christiną Surawy.

W Mindfulness szczególnie interesuje się obszarami zastosowań w pracy z dziećmi i młodzieżą, osobami terminalnie chorymi i ich rodzinami, z ludźmi narażonymi na stres i wypalenie zawodowe, z osobami, które chcą pracować nad poprawą jakości swojego życia.

Uważność jest także częścią jej codziennej praktyki. Praktykuje buddyzm Diamentowej Drogi, w linii Karma Kagyu od 1995 roku.

Marzy o upowszechnieniu i zwiększeniu dostępności Mindfulness w Polsce, stara się realizować to marzenie przez pracę własną:

  • praca wolontaryjna w Kole Naukowym w latach 10’2013-09’2018,
  • praca wolontaryjna w PTM od 10’2014-6’2019
  • poprzez liczne spotkania, warsztaty prowadzone na uczelniach, w mediach, firmach, organizacjach
  • rezygnując z bycia członkiem i prezesem Zarządu PTM, aby móc bardziej skupić się na własnych projektach (m.in. fundacji wspierającej rozwój Mindfulness i Compassion w Polsce)
  • prowadząc praktyki, kursy, spotkania, wyjazdy z Mindfulness i Compassion

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj na >>> stronę.