Gubernat Anna

Nauczycielka MBSR

ANNA GUBERNAT – prezes Polskiego Towarzystwa Mindfulness (od 2014) i członek Mindfulness Association (UK). Pomysłodawczyni, założycielka i przewodnicząca Koła Naukowego Mindfulness (2013-2018, Uniwersytet SWPS w Warszawie). Inicjatorka rozszerzenia działalności Koła na pozostałe Wydziały Zamiejscowe Uniwersytetu SWPS – powstały niezależne Koła Naukowe we Wrocławiu, Sopocie i Poznaniu. Studentka Psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Jest nauczycielką Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR), certyfikowaną przez  The Institute for Mindfulness Based Approaches – IMA (Niemcy) i Mindfulness Based Living Course (MBLC), certyfikowaną przez Mindfulness Association (UK).
Jest także w trakcie szkolenia nauczycielskiego Compassion Based Living Course (CBLC), certyfikowanego przez Mindfulness Association (UK).

Uczyła / uczy się Mindfulness od Christophera Willarda, Julii E. Wahl, Roba Nairna, Anny Zubrzycki, Annick Nevejan, Angie Ball, Małgorzaty Jakubczak, Kathariny Meinhard, Johana Tinge, Petry Meibert, Jane Negrych, Ivana Miltona, Lindy Lehrhaupt, Olafa van Kooten, Kathy White Webster i każdego spotkanego człowieka; wszystkim jest bardzo wdzięczna za bezcenne lekcje.

Uczestniczyła w spotkaniach z Paulem Foultonem, Marią van Balen, Lote Heijke, Martinem Stepkiem, Markiem Williamsem, Christiną Surawy.

W Mindfulness szczególnie interesuje się obszarami zastosowań w pracy z dziećmi i młodzieżą, osobami terminalnie chorymi i ich rodzinami, z ludźmi narażonymi na stres i wypalenie zawodowe, z osobami, które chcą pracować nad poprawą jakości swojego życia.

Uważność jest także częścią jej codziennej praktyki. Praktykuje buddyzm Diamentowej Drogi, w linii Karma Kagyu od 1995 roku.

Marzy o upowszechnieniu i zwiększeniu dostępności Mindfulness w Polsce, stara się realizować to marzenie przez pracę własną (praca wolontaryjna: w Kole Naukowym w latach 2013-2018, od października 2014 roku w PTM).