Górski Stanisław

Nauczyciel MBSR

STANISŁAW GÓRSKI – lekarz, specjalista chorób wewnętrznych, doktor nauk medycznych, pracownik naukowo – dydaktyczny Collegium Medicum, certyfikowany nauczyciel MBSR.

Ukończył półtoraroczny Kurs Nauczycielski Mindfulness-Based Stress Reduction Course prowadzony przez jeden z wiodących europejskich ośrodków – Institute for Mindfulness-Based Approaches.

Jako nauczyciel uważności współpracuje stale z Akademią Mindfulness, współpracował również m.in. z Stowarzyszeniem Wspierania Onkologii „Unicorn”.

Praktykuje medytację w nurcie mindfulness od 2007 roku.
Interesuje się holistycznym podejściem do zdrowia, jest założycielem i prezesem Fundacji Zdrowy Kontakt.


Stanisław o sobie:

Z uważnością spotkałem się po raz pierwszy w 2007 i od tej pory stale towarzyszy mi jej praktyka. Doświadczyłem jej skuteczności w redukcji stresu zarówno w życiu codziennym, jak i w ekstremalnych warunkach misji medycznych w Sierra Leone i Afganistanie. Cieszy mnie też rosnąca ilość doniesień naukowych na temat skuteczności Kursu Redukcji Stresu Opartego na Mindfulness w medycynie – to m.in. przekonało mnie, żeby zająć się również szkoleniami w zakresie tej metody. Oprócz medytacji w nurcie MBSR ważna jest dla mnie również medytacja ignacjańska. W moim podejściu do nauczania uważności dużą wagę przywiązuję do uniwersalności tej metody, która jest wspólnym elementem wielu kultur, tradycji oraz systemów filozoficznych, religijnych i psychologicznych.