Białobrzeska Mirka

Nauczycielka MBSR i MBCT

MIRKA BIAŁOBRZESKA – nauczycielka MBSR i MBCT, psychoterapeutka  Gestalt, współwłaścicielka firmy doradczo-szkoleniowej Schenk Institute. Jest też członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR/MBCT.

Od 1991 roku zajmuje się rozwojem dorosłych . Najpierw jako trenerka biznesu i coach, od 2008 roku jako psychoterapeutka Gestalt, od 2013 roku jako nauczycielka uważności. W pracy z klientami w gabinecie psychoterapeutycznym stosuje metody psychoterapii Gestalt oraz podejście oparte na uważności, pomagając poradzić sobie z rozpaczą, lękami, depresją. Specjalizuje się w pracy z osobami cierpiącymi na depresję i nerwicę lękową. Regularnie prowadzi dla nich grupy oparte na uważności (MBCT).

Praktykę uważności  rozpoczęła w 2010 roku uczestnicząc w kursie MBSR. Od tamtej pory uważność stała się najważniejszym dla niej czynnikiem rozwoju osobistego i zawodowego. Sama praktykuje regularnie, uczestniczy w odosobnieniach i spotkaniach medytacyjnych. Dzięki praktyce uważności doświadcza większego oparcia w sobie, lepiej rozumie swoje reakcje, łatwiej i naturalniej radzi sobie z trudnościami życia, jej relacje są pełniejsze i prawdziwsze.

Jej wykształcenie formalne to studia magisterskie w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW, certyfikat trenerski i coachingowy NLP Comprhensive Colorado, dyplom ukończenia szkoły psychoterapii Gestalt w ITG, certyfikat konsultanta MBTI oraz dyplom ukończenia kursu nauczycielskiego w Instytucie Terapii Opartych na Uważności (IMA), z siedzibą w Bedburgu, (Niemcy).

Prywatnie jest matką dwojga dorosłych, wspaniałych dzieci, dumną babcią czworga wnuczek i wnuków. Z pasją pielęgnuje ogród, biega, jeździ na rowerze, z zapałem eksperymentuje w kuchni.