Odosobnienie wyjazdowe Mindfulness – Anna Zubrzycki

Kategoria

Data

05 08 2019 - 10 08 2019

Czas

15:00 - 14:00

etykiety

Inne

Odosobnienie wyjazdowe Mindfulness – Anna Zubrzycki

Zapraszam do udziału w odosobnieniu „Uważne angażowanie się w pogłębianie praktyki”.

Odosobnienie odbędzie się w dniach 5-10 sierpnia 2019r. w Dobro Krasków.

Proponujemy pięciodniowe odosobnienie dla studiujących Uważność i Współczucie, by mogli na nim pogłębić swoją praktykę. Odosobnienie odpowiednie jest dla osób, które ukończyły jeden z jednorocznych programów Mindfulness Association, jak również dla osób wywodzących się z innych tradycji praktyki uważności i współczucia (MBSR, MBCL, Breathworks, MBCT).
Dla nauczycieli uważności informacja, że odosobnienie spełnia Wymogi Dobrej Praktyki wg UK Guildlines for Mindfulness Teachers.

Jeżeli ukończyłeś kurs uważności w jednej z metod: MBSR, MBCT, Breathworks, MBCL i chciałbyś uczestniczyć w Certyfikowanym Kursie Compassion wg Mindfulness Association, informacja, że podczas tego odosobnienia będzie możliwość uzupełnienia treści programowych, dzięki którym będziesz mógł podejść do Certyfikowanego Kursu Compassion w najbliższej edycji.

Jeżeli jesteś nauczycielem uważności w jednej z metod: MBSR, MBCT, Breathworks, MBCL i jesteś zainteresowany nauczaniem Compassion, informacja, że podczas tego odosobnienia będzie możliwość uzupełnienia treści programowych, dzięki którym będziesz mógł podejść do Certyfikowanego Kursu Compassion, a kolejno do Odosobnienia dla przyszłych nauczycieli CBLC.

Certyfikowany Kursu Compassion w najbliższej edycji odbędzie się w datach:
25-26.04.2020
13-14.06.2020
19-20.09.2020
7-8.11.2020
Kurs odbędzie się w Warszawie lub we Wrocławiu.

Celem odosobnienia jest zapewnienie przestrzeni, by móc dalej pogłębiać praktykę Uważności, Współczucia i Wglądu, przenosząc konkretnie praktykę „z poduszki” na praktykę poza nią, aby stworzyć bardziej zaangażowane uważne podejście w naszym codziennym życiu.

Podczas tych pięciu dni będą sesje praktyk refleksyjnych, których głównym tematem jest nasze wzajemne powiązanie jako istot ludzkich, widząc skutki naszych działań, rozchodzące się dalej i wywierające wpływ bezpośredni lub pośredni na innych. Nawet pojedynczy uczynek skierowany ku innym może wywrzeć o wiele większy wpływ niż się mogliśmy spodziewać, tak jak ciągle poszerzające się kręgi na tafli jeziora. Zaczynamy zauważać, że nasze istnienia przypominają wielką sieć łączącą nas z całym życiem na tej planecie, w której każda część tej sieci jest połączona z każdą inną.

Będziemy kontynuować praktykę rozwijania i doceniania naszych pozytywnych jakości – ucieleśnionej życzliwości i współczucia, czerpiąc z nich wewnętrzną siłę, są one bowiem naszymi najbliższymi sprzymierzeńcami w rozumieniu wewnętrznej współzależności, jak również w pomaganiu wypracowania warunków współzależności zewnętrznej. Kultywujemy radykalną otwartość, zdolność prawdziwego bycia otwartymi wobec innych bez względu na to kim i gdzie są.

Piękne okolice Kazimierza dają nam sposobność spędzania czasu w naturalnym środowisku jako część naszej refleksyjnej podróży. Jest również czas na dyskusje i uważne dzielenie się między sobą. Będzie to zasadniczo odosobnienie oparte o praktykę w celu przeglądu zasadniczych kluczowych metod podczas badania w oparciu o nie najróżniejszych pojawiających się tematów.

Podamy plan codziennej praktyki z okresami siedzenia i milczenia, z uważnymi spacerami wśród przyrody oraz praktykami uważności w ruchu. Będziemy oferować nauki i prowadzone praktyki wraz z dzieleniem się i dopytywaniem. Będzie również okazja na przegląd własnej praktyki z tutorami.

Rozmaite istotne praktyki będziemy pogłębiać przez prowadzenie dziennika i sesje doświadczalne.

Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o sprawną deklarację udziału.

PROWADZĄCY:

Angie Ball – Jest wiodącym trenerem i mentorem / superwizorem w Mindfulness Association. Pobierała nauki Mindfulness u boku profesora, trenera i pisarza Rob’a Nairn’a, a następnie podjęła studia magisterskie (MSc) na kierunku Mindfulness na Uniwersytecie w Abredeen. Od 10 lat uczy i prowadzi kursy z zakresu uważności (Mindfulness) i współczucia (Compassion) zarówno na rzecz władz lokalnych, jak też i sektora prywatnego w Wielkiej Brytanii i w całej Europie. Przez ponad 30 lat Angie uczyła się u kilku uznanych i szanowanych nauczycieli buddyzmu tybetańskiego, a także uczestniczyła w zakrojonym na szeroką skalę szkoleniu terapeutycznym o nazwie Tara Rokpa Therapy. Szkolenie to było początkowo wdrożone przez Tulku Akong Rimpoche, Lamę w tradycji buddyzmu tybetańskiego z siedzibą w Kagyu Samye Ling Tibetan Centre w Szkocji. Angie pracowała z tą terapią od samego początku w 1983 roku, uczestnicząc początkowo w procesie terapeutycznym, a następnie jako Terapeuta Tara Rokpa, prowadząc grupy i warsztaty. Posiada licencjat (BA Hons) ze specjalizacją Sztuka; posiada również przygotowanie w zakresie rozwoju sztuki, jak również zdrowia i pracy z ciałem. Współpracowała z władzami lokalnymi nad rozwojem regionalnego programu sztuki i zdrowia w hrabstwie Cumbria w Wielkiej Brytanii. Posiada także certyfikat ukończenia studiów w zakresie Psychologii Transpersonalnej oraz Programowania Neurolingwistycznego, a także Certyfikat Studiów Podyplomowych w zakresie Edukacji. Jej praktyka buddyjska jest w dużym stopniu oparta na podstawowej praktyce SHINE (Support Honor Inspire Nurture Evolve) oraz Mindfulness.

Ewa Orłowska – Nauczyciel asystujący w Mindfulness Association Polska. Certyfikowany nauczyciel MBLC (certyfikat Mindfulness Association Polska) oraz MBSR (certyfikat Institute for Mindfulness Based Approaches, Niemcy). Współprowadzi kursy w obrębie ścieżek proponowanych szkoleń w Mindfulness Association Polska oraz CPD. Superwizor Mindfulness Association Polska (certyfikacja Mindfulness Association, Wlk. Brytania). Nauczyciel brytyjskich programów dla szkół Mindfulness in Schools Project.
Mieszka w Warszawie, z wykształcenia neofilolog, ukończyła Uniwersytet Warszawski na kierunku germanistyka. Jest trenerką i autorką materiałów dydaktycznych i programów doskonalenia dla nauczycieli m.in. z zakresu neurodydaktyki. Pracowała jako nauczyciel w przedszkolu integracyjnym, tłumaczka, nauczycielka, dyrektorka elitarnej szkoły, trenerka i koordynatorka programów edukacyjnych w Ośrodku Rozwoju Edukacji. Koncentruje się na treningu mindfulness i szkoleniach z zakresu komunikacji, transformacji konfliktów i mediacji. Certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, wykłada na studiach podyplomowych Collegium Civitas dla trenerów Porozumienia bez Przemocy. Od 30 lat praktykuje medytację w tradycji buddyzm zen, od kilku lat naucza i integruje w pracy zawodowej.

TŁUMACZ:
Jacek Dobrowolski

DATY:
5-10.08.2019r.

MIEJSCE:
Dobro Krasków, Krasków 12, Marcinowice http://www.dobrokraskow.com/

KONTAKT:
mapoland.info@gmail.com

CENA:
Na koszt udziału w odosobnieniu składają się:
– koszt odosobnienia – 1000zł
– koszt wyżywienia – 300zł
– koszt zakwaterowania w zależności od opcji:
Zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym z własną łazienką – 550 zł
Zakwaterowanie w pokoju trzyosobowym z własną łazienką – 450 zł

FORMULARZ REJESTRACYJNY: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSchrJGIP2HJ2CbZovr_s4oYYsPmpNlE9JLloO6dXmSLa5TwbQ/viewform

Wypełnienie formularza nie gwarantuje miejsca na Odosobnieniu.
Jedynie wpłata pełnej kwoty oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego – daje taką pewność.

Po wypełnieniu formularza otrzymasz od nas informację czy opcja zakwaterowania, którą wybrałeś/aś jest dostępna. Po ustaleniu opcji zakwaterowania prześlemy dane do przelewu należności za udział.

Termin płatności do dnia 30.06.2019r.
Przy rezygnacji z odosobnienia do dnia 6.07.2019r. opłata jest w pełni zwrotna. Po tej dacie opłata nie podlega zwrotowi.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2612410708800949/

Strona webowa Mindfulness Association Polska: www.mindfulnessassociation.org.pl

Podmiotem odpowiedzialnym organizowanego kursu jest :
Fundacja Voices
ul.Wilhelma Roentgena 10/14
50-362 Wrocław
NIP: 898-22-10-788
Numer KRS: 0000528085