Zimowe odosobnienie medytacyjne „Zwracanie światła do wewnątrz.” z Annick Nevejan, Anną Zubrzycki i Olafem van Koutenem

Lokalizacja

Wytwórnia Ciszy
99-210 Uniejów, Brzozówka 30
Kategoria

Data

23 02 2021 - 28 02 2021

Zimowe odosobnienie medytacyjne „Zwracanie światła do wewnątrz.” z Annick Nevejan, Anną Zubrzycki i Olafem van Koutenem

Prowadzący: Annick Nevejan, Anną Zubrzycki i Olaf van Kouten
Tłumacz: Jacek Dobrowolski

Wytwórnia Ciszy
23-28.02.2021

 

Podczas tego zimowego odosobnienia zharmonizujemy się z ruchem przyrody, by wejść do wewnątrz, badając jak możemy karmić w sobie służące zdrowiu nasiona.

W obecnym czasie, gdy pandemia wywołuje globalny niepokój, rozpaczliwie potrzebujemy ludzi potrafiących trwać w połączeniu ze swym wewnętrznym centrum podczas interakcji z otoczeniem. Celem tego odosobnienia jest rozwijanie tej zdolności i umożliwienie wzmacniania siebie przez niepewność.

„Doświadczamy większości naszych trudności z powodu umysłu. Tak więc, jeśli zbadamy nasz umysł zobaczymy, że mamy bardzo silną nadzieję i wielkie oczekiwania i w rezultacie tego doznajemy mentalnych kłopotów i cierpienia. Jeśli zmniejszymy to wielkie przywiązanie do tego wszystkiego co, jak oczekujemy, jest lub będzie, wówczas nasze umysły będą bardziej zrelaksowane“ Trangu Rinpocze

Zamiast szukać na zewnątrz odpowiedzi na problemy jakich doświadczamy w naszym życiu, patrzymy do wewnątrz i zmieniamy działanie naszego umysłu.
Podczas odosobnienia będziemy badać jak osłabiać i przekształcać nasze ‚negatywne emocje‘ i jak otwierać się na to, co chce się wyłonić z głębi naszego istnienia. Pogłębimy wspólnie ten rodzaj nasłuchiwania jakiego to wymaga z intencją uzdrawiania i przynoszenia korzyści, zarówno sobie, jak i światu wokół nas.

Będziemy praktykować medytacje prowadzone i milczące, siedząc i chodząc. Będzie nieco mów dających wgląd w teorię leżącą u podstawy wykonywanych przez nas praktyk, jak i czas na pytania i odpowiedzi oraz na dopytywanie w parach i małych grupach. Można będzie również skorzystać z osobistego przewodnictwa podczas indywidualnego spotkania z nauczycielami. Odosobnienie będzie przebiegać częściowo w milczeniu i będzie też przestrzeń na osobiste refleksje, jak i spacery wśród przyrody.

***

Odosobnienie jest odpowiednie dla absolwentów Certyfikowanego Kursu Mindfulness w Mindfulness Association Polska bądź UK. Dla nauczycieli uważności w metodach MBSR/MBCT/Breathworks/MBCL. Również dla osób, które praktykowały medytację w tradycji buddyjskiej, przez co najmniej rok.

***

Jeżeli w styczniu/lutym będą obowiązywały obostrzenia zakazujące organizowania wydarzeń stacjonarnie, będziemy starali się przenieść organizację odosobnienia na formułę online. W tej sprawie będziemy się z Państwem kontaktować na początku 2021r.

Minimalna ilość uczestników aby odosobnienie się odbyło to 20 osób.

***

Cena:

Koszt udziału w odosobnieniu składa się z trzech części:

01. Szkolenie: 1 200 zł
02. Wyżywienie: 80zł/doba x 5 dni = 400zł
03. Nocleg w zależności od opcji zakwaterowania:
Pokój 4-osobowy z łazienką…………….. 60 zł/doba
Pokój 3-osobowy z łazienką…………….. 70 zł/doba
Pokój 2-osobowy z łazienką…………….. 80 zł/doba
Pokój 2-osobowy bez łazienki………….. 70 zł/doba
Pokój 1-osobowy bez łazienki…………. 80 zł/doba

***

Termin płatności:

Aby potwierdzić swój udział prosimy o wpłatę co najmniej kwoty należności za szkolenie, tj. 1 200zł do dnia 11.01.2021r. Pozostałą kwotę można wpłacić do dnia 21.01.2021r. 

W razie rezygnacji z udziału do dnia 28.01.2021r. opłata jest w pełni zwrotna. Po tej dacie opłata nie podlega zwrotowi.

W razie przypadku losowego (np. zachorowania tuż przed odosobnieniem) zwracamy należność za szkolenie potrącone o 10% za koszty administracyjne. Kwota za wyżywienie i nocleg nie podlega zwrotowi.

Dane do płatności otrzymasz od nas wraz z potwierdzeniem zapisu. W tej wiadomości otrzymasz również informację czy wybrana przez Ciebie opcja zakwaterowania jest dostępna.

****

FORMULARZ ZAPISU na odosobnienie 

****

KONTAKT:
mapoland.info@gmail.com

Podmiotem odpowiedzialnym organizowanego kursu jest :
Fundacja Voices
ul.Wilhelma Roentgena 10/14
50-362 Wrocław
NIP: 898-22-10-788
Numer KRS: 0000528085

X

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *