Trening interpersonalny i dopytywanie (inquiry) dla obecnych i przyszłych nauczycieli mindfulness – Anna Zubrzycki

Lokalizacja

Wrocław - ul.Chełmońskiego 30
Rozwijalnia
Kategoria

Więcej informacji

Czytaj więcej

Data

17 02 2018 - 18 02 2018

Czas

10:00 - 17:00

Koszt

850zł

etykiety

Inne

Trening interpersonalny i dopytywanie (inquiry) dla obecnych i przyszłych nauczycieli mindfulness – Anna Zubrzycki

Witam serdecznie

i zapraszam na Trening interpersonalny i dopytywanie (inquiry) dla obecnych i przyszłych nauczycieli mindfulness – 17-18.02.2018r., Wrocław.

Szkoleniowy kurs weekendowy (CPD- continual professional developement), skierowany jest do nauczycieli uważności w jednej z metod: MBLC, MBSR, MBCT, Breathworks, MBCL oraz do osób, które ukończyły co najmniej 4 weekendy Kursu Mindfulness certyfikowanego przez Mindfulness Association.

Weekend ten poświęcony będzie rozwijaniu umiejętności w dwóch obszarach – dopytywania się i prowadzenia grupy (Obszary tematyczne 5 i 6 z MBI-TAC).

Posłużymy się praktycznym, eksperymentalnym, a czasem teoretycznym podejściem do pogłębiania tych umiejętności pracując parami, w małych grupach i całą grupą, aby kultywować zaufanie i zręczność w sprawnym prowadzeniu grupy oraz naturalną ciekawość i swobodę w dopytywaniu się.

Będziemy napotykać trudności jakich wszyscy się lękamy przy prowadzeniu grupy i dopytywaniu się oraz będziemy badać co wychodzi, a co nie wychodzi w konkretnych sytuacjach jakie mogą się pojawiać. Jakości kojarzone z medytacją w ciszy takie jak równowaga umysłu, spokój, życzliwość oraz jasna i przestronna przytomność rozwijają się w praktyce z innymi. Dzięki integrowaniu tych medytacyjnych jakości bezpośrednio w związkach, doświadcza się większej wolności w relacjach i ma się większą zdolność do zestrojonych odpowiedzi wobec innych.

Pragniemy spędzić nieco czasu patrząc na to jak „widzimy” nasze grupy eksperymentując z ideą, że jeśli popracujemy z naszym widzeniem grupy, to możemy odkryć, że świeże odzewy i nowa otwartość mogą się w nas obudzić w chwili gdy pracujemy wspólnie z grupą. W ten sposób zobaczymy, że wiele z tego co się dzieje należy do typowych zachowań grup i zaczniemy ją widzieć bardziej jako dynamiczne pole, a nie tylko jako zbiór odrębnych jednostek.

Fundamentem tego wszystkiego będzie praca z osadzaniem uwagi w ciele oraz z uważnym ruchem, stale przypominając sobie, że to kim jesteśmy i jacy jesteśmy jest podstawą w pracy grupie.

🔹 Zapisy i rejestracja:

Formularz zgłoszeniowy: Link

🔹 Data:

17-18.02.2018r.
(w sobotę w godzinach 10:00-17:30, w niedzielę 10:00-17:00)

🔹 Miejsce:

Rozwijalnia, ul.Chełmońskiego 30, Wrocław

🔹 Cena:

850zł – płatne do dnia 05.01.2018r.
Jeżeli potrzebujesz rozłożyć płatność na raty, napisz do nas: mapoland.info@gmail.com

🔹 Informacje dodatkowe:

Wykłady będą po angielsku z tłumaczeniem na polski.

🔹 Prowadząca:

Annick Nevejan (MA, MSc) – pochodzi z Holandii i początkowo zgodnie z wykształceniem była artystką wykonawcą oraz psychologiem kontemplacyjnym. Obecnie jest niezależnym trenerem i doradcą zawodowym. Od 2001 roku w ramach własnej firmy Bureau Nevejan prowadzi prywatne sesje indywidualne oraz pracuje z grupami w większych jednostkach organizacyjnych (rozwój liderów oraz coaching zespołów). W Amsterdamie prowadzi regularnie kursy z zakresu uważności (Mindfulness), współczucia (Compassion) oraz kontemplacyjnej dynamiki grupy. Od 5 lat prowadzi zajęcia na Uniwersytecie w Aberdeen w Szkocji na studiach magisterskich (MSc) w zakresie Mindfulness i sama też ukończyła ten kierunek. Jest wiodącym trenerem i superwizorem w Mindfulness Association w Wielkiej Brytanii i w Europie oraz prowadziła szkolenia z Rob’em Nairn’em. Annick Nevejan od 25 lat uczy się i praktykuje buddyzm tybetańskie oraz integruje buddyzm z zachodnią psychologią, badając możliwości przełożenia starożytnych mądrości dla potrzeb współczesności.

🔹 Kontakt:

Mindfulness Association Polska
e-mail: mapoland.info@gmail.com 

🔹 Przydatne linki:

Facebook – wydarzenie
Strona Mindfulness Association Polska

Pozdrawiam,
Anna Zubrzycki
Dyrektor Mindfulness Association Polska

X