Otwarta praktyka online – Uspokajanie umysłu, oddech, współczucie

Pracownia Midfulness - Cezary Skura

Organizator

Pracownia Midfulness - Cezary Skura
Telefon
883755519
Email
pracowniamindfulness@gmail.com
Strona WWW
http://www.pracownia-mindfulness.pl/

Lokalizacja

Pracownia Mindfulness & Compassion
Warszawa - Mickiewicza 32 lokal 5 (koło Pl. Wilsona i Metra Pl.Wilsona)

Data

28 03 2020

Czas

18:00 - 21:00

etykiety

Praktyka Mindfulness

Otwarta praktyka online – Uspokajanie umysłu, oddech, współczucie

Zapraszam na kolejną otwartą praktykę/warsztat w formule dużo praktyki, mało mówienia.

Uspokajanie umysłu, potencjał oddechu, współczucie, miłująca dobroć.

Tym razem w wersji praktyki/warsztatu online na ZOOM

Sobota 28 marca, godz. 18.00-21

Na początku krótka esencja/wprowadzenie w podstawy praktyki uważności Mindfulness, medytacji, współczucia Compassion.
Dla innych przypomnienie.

Na tym spotkaniu oprócz kilku sesji uspokojenia umysłu, medytacji siedzącej, całkowitego niedziałania, skanowania ciała oraz odrobiny uważnego ruchu, postudiujemy i popraktykujemy także potencjał oddechu i praktyki oddechowe, które mogą nas wesprzeć i dodać sił witalnych 🙂

Zwrócimy uwagę na aspekty rozwijania współczucia, takie jak np.:

– Poczucie równości i poczucie wspólnego człowieczeństwa.
– Jak ważna jest równowaga między współczuciem i świadomością, między miłością a mądrością.

– Odkrywanie wrodzonego ludzkiego dobra. Jak rozwijać wgląd i jak odkrywać w sobie wrodzone ludzkie dobro.

– Jak rozwijać współczucie na co dzień.

– Metody pracy z oddechem, techniki
Proste medytacyjne ćwiczenia z oddechem – uwalniające nas od napięć, stłumionych emocji, blokad i innych negatywności, a także pomagające w dochodzeniu do równowagi.

W programie:

Medytacja uspokojenia umysłu – Samatha (w jęz. tybetańskim Szine)
– Medytacja koncentracji na obiekcie
– Z oddechem
– Z obiektem na zewnątrz
– koncentracja poprzez wzrok, jednoupunktowienie umysłu
– 3 krótkie sesje aby solidnie uspokoić umysł (bardzo efektywna technika)
– Z dźwiękiem

Wykonamy wiele sesji, podzielonych przerwami, aby solidnie uspokoić umysł i spocząć w spokoju.

Medytacja wewnętrznych schronień – krótka forma (spoczywanie w nieporuszoności, ciszy, przestrzeni.

Medytacja całkowitego niedziałania, bezwysiłkowości na leżąco + skanowanie ciała

Medytacja miłującej mądrości – rozwijanie wglądu i mądrości w równowadze.

Medytacja miłującej dobroci

Praktyki z oddechem, równoważące i uzupełniające energię. Oddechy oczyszczające.

Kilka prostych form i technik.
Odrobina uważnego, spontanicznego rozciągania, w atmosferze życzliwości dla siebie – praktyka zsynchronizowana z oddechem
Serdecznie zapraszam!

Ograniczona ilość miejsc.

Inwestycja w siebie: 30 zł (jeśli ktoś chce może wpłacić więcej w ramach wsparcia wzajemnego 😉

Nr. konta i namiary jak wejść do wirtualnej sali warsztatowej wysyłam zainteresowanym na mail. Jeśli zgłaszasz się na sms, wyślij swojego maila.

Miejsce na spotkaniu rezerwuje zgłoszenie na sms: 883755519 lub na mail: pracowniamindfulness@gmail.com

Czas:
Sobota 28 marca , godz. 18.00-21

Miejsce:
Spotkanie poprowadzę z przestrzeni w której się spotykamy zazwyczaj na żywo 🙂

Prowadzący:
Cezary Skura, 45 lat. Jeden z najbardziej doświadczonych nauczycieli uważności Mindfulness w Polsce, uzyskuje od dawana wysokie oceny swoich zajęć, potwierdzonych referencjami. Psycholog społeczny, absolwent Uniwersytetu SWPS (także specjalność: psychoterapia i psychologia twórczości), absolwent Instytutu Integralnej Psychoterapii Gestalt, psychoterapeuta w podejściu Gestalt, , które to podejście bazuje między innymi na uważności „tu i teraz”.

Uważnością, psychologią, psychoterapią, medytacją, czy szeroko pojętym samorozwojem zajmuje się od ponad. 202 lat. Ponad 10 lat doświadczenia w działalności szkoleniowej, pracy warsztatowej, kursach, sesjach indywidualnych, prowadzeniu grup.

Odbył drugą w Polsce edycję szkolenia nauczycielskiego dla trenerów/nauczycieli MBSR/MBCT, według programu The Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech.
Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Mindfulness, a także członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR/MBCT.

Przeszedł specjalistyczne szkolenia pracy z grupą, psychoterapii grupowej.

Współpracuje z Uniwersytetem SWPS, Instytutem Uważności i Psychoterapii, Warszawską Grupą Psychologiczną, fundacją Etoh. Uważnością, psychologią, psychoterapią, medytacją, czy szeroko pojętym samorozwojem zajmuje się od ok. 20 lat.

Prowadzi obecnie trening uważności Mindfulness i współczucia Compassion w ramach studiów podyplomowych na uniwersytecie SWPS (3 edycja). Współprowadził pierwszy w Polsce projekt „Mindfulness i akceptacja w zmianie zachowania” na tej uczelni, dwie edycje warsztatów otwartych w ramach koła naukowego Uniwersytetu SWPS oraz Strefy Psyche.
Kierownik praktyk dla studentów psychologii z uważności i współczucia na Uniwersytecie SWPS.

Ma na swoim koncie ponad 50 edycji kursów 8-tygodniowych MBSR w wersji grupowej, kilka w wersji indywidualnej, ponad 40 programów autorskich pogłębionych dla osób po kursach podstawowych Mindfulness, oraz programów autorskich dla początkujących. Przeprowadził szereg warsztatów, szkoleń, seminariów i sesji indywidualnych.

Prowadzi zajęcia na konferencjach, programy dla specjalistów, szkoli np. terapeutów, lekarzy oraz innych ludzi pracujących w profesjach pomocowych, rozwojowych.

Absolwent programu pomocy psychologicznej i letniej szkoły psychoterapeutów Gestalt w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie . Ukończył szkolenia w zakresie pracy z grupami, psychoterapii grupowej, pracy ze stresem, oddechem w różnych aspektach, psychoterapii par, cyklu energetycznego Zinkera, analizy transakcyjnej, psychodramy, pracy ze snem, pracy z bajką w aspekcie terapeutycznym, pracy z objawem poprzez ciało itp.. Ukończył fakultet w zakresie podstaw psychologii transpersonalnej z Wojciechem Eichelbergerem.

Dyplomowany masażysta w zakresie różnych form masażu oraz podstaw akupresury. Ma za sobą podstawowy kurs systemu Shiatsu oraz kurs doszkalający u Ewy Tarasewicz i Ani Litkie.

Pracował jako psycholog szkolny w Gimnazjum Integracyjnym nr. 7 przy Łazienkach Królewskich w W-wie.

Prowadzi kursy, szkolenia, warsztaty i sesje indywidualne, dla dorosłych, młodzieży, dzieci. Pracuje także z firmami, szkoli specjalistów (np. lekarzy, terapeutów, pracowników socjalnych, nauczycieli).

Jest także zaangażowany w praktykę medytacji w tradycji tybetańskiego Bon i prowadzi warszawski ośrodek w tej tradycji, gdzie jest instruktorem medytacji, pracy z oddechem i innych metod wywodzących się z tej bogatej linii. Prowadzi regularne zajęcia medytacyjne w ramach tego ośrodka, organizuje warsztaty, kursy i imprezy związane z praktyką medytacji, metodami pracy z oddechem i innymi zręcznymi środkami pomagającymi radzić sobie z problemami oraz skutecznie się rozwijać. Jest uczniem Tenzina Wangyala Rinpoche, który jest jego głównym nauczycielem, choć nieustannie uczy się także od innych, zarówno wschodnich jak i zachodnich nauczycieli.
Ceni sobie równowagę w życiu, spokój, szeroko pojęty rozwój osobisty i poczucie humoru. Uwielbia jazdę na rowerze górskim, interesuje się także sztukami walki, ćwiczy jogę, uwielbia muzykę, przyrodę, amatorską fotografię i wszystko co lata ;).
—————————————————————-
Komentarze uczestników poprzednich kursów, oraz poniżej opinie innych uczestników i zrealizowane projekty:

„Trening Mindfulness spadł na mnie znienacka, ale pozwolił mi dostrzec świat bez sprzeciwu, po prostu taki jaki jest. Nauczyłam się żyć bardziej świadomie. Dał mi odwagę aby uczynić się otwartą dla swych pragnień, z większą akceptacją dla siebie i wszystkich wokół. Wielka w tym zasługa Czarka jako wspaniałego trenera z ogromną wiedzą, doświadczeniem, życzliwym wszystkim i w pełni oddanym swej pracy. Po zajęciach zawsze pozostaję z głęboką refleksją i z radością w sercu tam wracam.”

Czarek posiada ogromną wiedzę która potrafi przekazać innym i ułatwić im życie. Fascynuje mnie również wiarygodność tego człowieka który sam praktykuje i wie do czego i dlaczego chce pokazywać uczestnikom zajęć ta stronę życia. Wiele przekazanych informacji pozwala uczestnikom na sprawne odnalezienie klucza do często zamkniętych drzwi.

Warsztaty z Cezarym były jedynymi z najlepszych na jakich byłam w życiu (a było tego wiele ;)). Naprawdę fantastyczny czas 🙂 , wielka szkoda, że tak krótko.

Polecam zajęcia z Czarkiem gdyż jest człowiekiem spokojnym i u ważnym na otaczającą nas rzeczywistość oraz sposób myślenia.Doceniam uchwycone momenty z życia w fotografiach które publikuje oraz w nagraniach muzycznych przyrody którymi się dzieli.

Bardzo miły prowadzący, rzeczowy, konkretny, mówiący z sensem, sympatyczny, przyjemny w odbiorze. U tego prowadzącego można skorzystać z jego wiedzy, bez napinania się i zmuszania się. Potrafi nawiązać kontakt z początkującym kursantem, nie zarzuca zbyt zaawansowaną wiedzą.

Świetny prowadzący, posiada bardzo ciekawą wiedzę, którą chętnie się dzieli. Bardzo otwarty i przyjazny, potrafi trafnie odpowiedzieć na pytania i wątpliwości uczestników.
Podobało mi się otwarte podejście prowadzącego, cierpliwość, zrozumienie potrzeb kursantów, elastyczność, konsekwencja, łagodność
Prowadzisz fantastycznie, uwielbiam Twoje medytacje
Pracownia Mindfulness to niepozorne miejsce wypełnione ogromną dozą pozytywnej energii. Zajęcia prowadzone są bez sztucznego zadęcia i dalekie są od sekciarstwa. Jest naturalnie, swobodnie, z dystansem i sporą dawką poczucia humoru.
Prowadzący ma dużą wiedzę na temat medytacji i Mindfulness i chętnie dzieli się zarówno tą wiedzą, jak i osobistym doświadczeniem. Jego wykształcenie i znajomość warsztatu dają poczucie bezpieczeństwa (i nadziei, że w sytuacji gdyby pojawiły się jakieś trudne doświadczenia będzie wiedział jak zareagować).
Dzięki treningom uważności mam znacznie więcej akceptacji i łagodności dla siebie i innych. Z większym spokojem podchodzę do tego, co mi się przydarza. Zyskałam większy wgląd w siebie i lepszą świadomość myśli i emocji, które mi towarzyszą.
Polecam wszystkim tym, którzy chcieliby spróbować i sprawdzić jaki wpływ może mieć na nich Mindfulness i tym, którzy by się zmobilizować do praktyki potrzebują energii grupy.
Praktyka uważności z Czarkiem pokazała mi jak szybko można odnaleźć spokój. Nauczyła na tyle wysterować myśli że technicznie w sytuacjach kryzysowych potrafię znaleźć balans. Łatwiej, spokojniej potrafię znaleźć rozwiązania i podejmować trudne decyzję.

Niektóre zrealizowane przeze mnie projekty:
– Wiele edycji 8 tygodniowego, grupowego treningu redukcji stresu opartego na uważności MBSR, w Warszawie i Poznaniu.
– Kilka edycji ndywidualnej formy kursu 8 tygodniowego Mindfulness MBSR
– Warsztat wprowadzający w praktykę uważności Mindfulness dla Szkoły liderów.
– 5 edycji 2 dniowego warsztatu wprowadzającego w teorię i praktykę uważności Mindfulness i współczucia Compassion dla Fundacji Etoch
– Współprowadziłem pierwszy w Polsce obszerny projekt „Mindfulness i akceptacja w zmianie zachowania” na Uniwersytecie SWPS, dwie edycje warsztatów otwartych w ramach koła naukowego Uniwersytetu SWPS oraz Strefy Psyche.
– Seminarium z Mindfulness i Compassion współczucia i dla pracowników telefonów zaufania i ośrodków pomocy społecznej
– Weekendowe szkolenie z podstaw uważności Mindfulness dla Centrali i szefów salonów fryzjerskich Jean Louis David
– Weekendowe szkolenie z podstaw uważności Mindfulness dla Bayer Polska
– Jednodniowe szkolenie z Mindfulness i Compassion dla pedagogów i psychologów szkolnych
– 4 edycje cyklu 3×3- godzinnych warsztatów Mniejszy stres – Redukcja stresu i radzenie sobie ze str esem (Centrum Integracji Psychicznej, program dofinansowany z Urzędu Miasta)
– 8 edycji cyklu 3×3- godzinnych warsztatów „Harmonia ciała i umysłu” (Centrum Integracji Psychicznej, program dofinansowany z Urzędu Miasta)
– 2 edycje warsztatu wprowadzającego w praktykę uważności Mindfulness i współczucia Compassion podczas konferencji „Doskonalenie metod pomagania osobom z problemami uzależnień” – dla Fundacji Etoh.
– Szereg sesji indywidualnych – Rozwój, praca, problemy osobiste i wsparcie procesu psychoterapii a uważność i Compassion
– 4 edycje wakacyjnego treningu uważności Mindfulness i współczucia Compassion dla dorosłych
– 2 edycje treningu uważności Mindfulness i współczucia Compassion dla dorosłych podczas ferii zimowych
Całodniowe szkolenie wprowadzające w teorię i praktykę Mindfulness dla pracowników firmy Bayer.
– Zorganizowane wyjazdy dla dzieci, rodzin, w tym z praktyką uważności, compassion, świadomą pracą z oddechem, ciałem, rozwojem kreatywności/twórczości.
– Wzmacniacz Kreatywny – Warsztat rozwojowy, łączący odpoczynek, relaksację, redukcję stresu, odzyskiwanie utraconych zasobów z rozwojem kreatywności, twórczości.
– Autorskie warsztaty: relaksacja w życiu, medytacja niezależna od religii, świadoma praca z oddechem.
– Szereg autorskich warsztatów z rozwijania uważności Mindfulness, współczucia Compassion, w życiu, związkach międzyludzkich, pracy, rozwoju własnym. Nauka medytacji, relaksacji, świadomej pracy z oddechem i ciałem – szereg sesji instruktażowych, warsztatów itp..
– Prowadzę warszawski ośrodek Buddyzmu tybetańskiego Bon, gdzie jestem instruktorem, prowadzę sesje, organizuję warsztaty, imprezy.
– 2 edycje szkoleń z podejścia Mindfulness i Compassion, dla nauczycieli i specjalistów w ośrodku Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”
– Warsztat wprowadzający do teorii i praktyki Mindfulness dla fundacji Małgosi Braunek „Bądź”

X