MINDFULNESS ♡ 8 tyg. kurs medytacji & pracy z ciałem – wtorki wieczorem

Maga Korbel

Organizator

Maga Korbel
Telefon
607494787
Email
maga.korbel@gmail.com
Strona WWW
www.magakorbel.com
Serce Ciszy

Lokalizacja

Serce Ciszy
Asfaltowa 13/22, Warszawa

Data

06 09 2022

Czas

19:00

Koszt

1350 (przy wpłacie do 31.07), regularna cena: 1500

etykiety

8-tyg. Kurs Mindfulness

MINDFULNESS ♡ 8 tyg. kurs medytacji & pracy z ciałem – wtorki wieczorem

Serdecznie zapraszam na KURS MINDFULNESS (stacjonarny) oparty o metodę Jon Kabat-Zinna – Mindfulness Based Stress Reduction – MBSR ©, który ruszy 6 września (spotkanie ZEROWE do kursu odbędzie się 30 sierpnia:
), a skończy się 25 października. Kurs będzie trwał 8 tygodni i będzie się składał z 9 spotkań: ośmiu 1,5/2 godzinnych we wtorki wieczorem (10.00 do 12.00) i jednego dnia uważności – 6 godzinne mini odosobnienie 16 października: https://fb.me/e/54aDHFZNk
Równolegle będzie się odbywał kurs mindfulness online, w czwartki rano, na którym będzie można odrabiać zaległe zajęcia: https://fb.me/e/1NzFI6YUI
Mój kurs jest unikatowy, bo poza regularnym programem MBSR, łączy w sobie pracą z emocjami – innymi słowy, czującymi, autentycznymi częściami w nas oraz pracę z traumą za pomocą metody Somatic Experiencing.
Doświadczymy prowadzonej medytacji w grupie i poznamy siłę dzielenia się z miejsca obecności.
Nauczymy się słuchania własnego ciała. Poprzez kontakt z nim, uczciwie spotkamy się ze sobą, takim jakim naprawdę jesteśmy – przed głosem krytyka, przed jakąkolwiek myślą, we współczującej ciszy obecności.
Poznamy siłę bezwarunkowej miłości i akceptacji będącej istotą medytacji. Pozwoli nam to na odpuszczenie starych wysłużonych przekonań rządzących naszym życiem.
Staniemy się wolnymi istotami ludzkimi stojącymi mocno na własnych nogach. Skontaktujemy się z życiem w ciele i potrzebami. Z własną mocą i siłą sprawczą.
Po to, abyśmy odzyskali Siebie i stali się kreatorami rzeczywistości, a nie ofiarami historii z przeszłości, które stały się naszą osobowością.
Być może jesteśmy czymś znacznie więcej niż nam się wydaje 💎
Zapraszam serdecznie!
Maga Korbel
certyfikowana nauczycielka MBSR
zapisy ☞ maga.korbel@gmail.com
🧘‍♀️o metodzie🧘‍♂️
Słowo Mindfulness oznacza uważność. Gdy jesteśmy uważni, czyli gdy w sposób nieosądzający i z otwartością dziecka obserwujemy to co czujemy w tej chwili, znika stres. Dzieje się tak dlatego, że nie dajemy uwagi myślom, ani nie dodajemy nowych.
To myśl jest źródłem długotrwałego i wyniszczającego stresu. Nie oznacza to, że sama w sobie jest zła, bo nie moglibyśmy bez nich funkcjonować. Oznacza to tylko, że większość z nich wydarza się w nas całkowicie nieświadomie. Ciało jednak jest nieustannie świadome i jak radar reaguje na każdą myśl, świadomą i nieświadomą.
Ciało w ten sposób woła o naszą uwagę, o to, żebyśmy się zatrzymali i zobaczyli co sami sobie robimy.
Możemy zapobiec cierpieniu wprowadzając w życie świadomość. A więc czułego, współczującego „świadka”, „dobrego rodzica”, który to jest stanem przed myślą, niewybiórczą obecności.
To takie uniezależnianie się, dorastanie, stawanie na własnych nogach.
Kurs polecany jest szczególnie osobom żyjącym w stresie, doświadczającym cierpienia, szukającym alternatywnych i naukowo przebadanych metod poprawy stanu zdrowa psychofizycznego.
Praktykę można rozpocząć w każdym wieku i w każdym momencie życia.
Medytacja zawiera w sobie empatię i całkowitą akceptację tego, kim już jesteśmy.
Jest łagodnością i współczuciem dla samego siebie i wszystkich osobowych części w nas.
Polega na regularnej praktyce prowadzonych ćwiczeń medytacyjnych, takich jak skanowanie ciała, uwaga skierowana na oddech, uważne chodzenie, medytacja z dzieckiem wewnętrznym i inne.
Praktyka medytacji jest otwieraniem się na życie – w całej swojej pełni i prawdzie.
Jest uwalnianiem nieograniczonego potencjału.
Trening prowadzi:
Maga Korbel – certyfikowana instruktorka MBSR prowadząca nieprzerwanie kursy od 2010 roku. Wychowała się w rodzinie gdzie praktyka zen była codziennością, tak więc praktyka medytacji była obecna w jej życiu od urodzenia. Więcej o Madze na stronie: http://magakorbel.com/o-mnie
Spotkania w kursie będą się odbywały ww WTORKI, od 19.00 do 20.30/21.00
Kurs potrwa od 6 września do 25 października.
Kurs składa się z:
⇢ spotkania wstępnego – 30 sierpnia – zapoznającego z prowadzącą, metodą, zaznajomienie się z potrzebami i ich realizacją (spotkanie nie zobowiązujące do udziału w treningu)
⇢ 8 grupowych spotkań z trenerem (do 2 h)
⇢ jednej całodniowej praktyki w ciszy, czyli Dnia Uważności: niedziela 29 maja od 10.00 do 16.00: https://fb.me/e/54aDHFZNk
⇢ samodzielnych ćwiczeń w domu (z trzema nagraniami do medytacji otrzymanymi na kursie: do skanowania ciała, medytacji i jogi)
Zapisy i pytania proszę kierować na maila:
maga.korbel@gmail.com
Koszt całości:
✭ 1350 PLN – jeśli płatne w całości do 31 lipca
✭ 1500 PLN – cena regularna, płatność można rozłożyć na dowolne raty
✭ Zadatek – 400 PLN jest równoznaczny z rezerwacją miejsca (mam tylko 8 miejsc)
✭ w wyjątkowych sytuacjach jest możliwa zniżka, proszę w tej sprawie o kontakt
★ osoby, które już u mnie robiły kurs mindfulness, płacą 1250 PLN
☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
X