8-tyg. program profilaktyki depresji MBCT – Ewa Kaian Kochanowska, Krystyna Rybińska

Ewa Kaian Kochanowska

Organizator

Ewa Kaian Kochanowska
Telefon
691 355 400
Email
ewa@klinikastresu.com.pl
Strona WWW
http://www.klinikastresu.com.pl/

Lokalizacja

Uniwersytet SWPS Sopot
ul. Polna 16/20, 81-744 Sopot
Kategoria

Więcej informacji

Czytaj więcej

Data

31 03 2020 - 19 05 2020

Czas

18:00 - 21:00

etykiety

8-tyg. Kurs Mindfulness

8-tyg. program profilaktyki depresji MBCT – Ewa Kaian Kochanowska, Krystyna Rybińska

Zapraszamy na 8-tygodniowy orogram zapobiegania depresji MBCT – Mindfulness-Based Cognitive Therapy) – kurs uważności, podczas którego nauczysz się technik obniżania napięcia, budowania odporności immunologicznej organizmu, a także technik radzenia sobie z trudnymi emocjami i natłokiem myśli, stanami depresyjnymi, lękowymi i bezsennością.

Terapia Poznawcza Oparta na Uważności – MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) daje nadzieję na pomoc w szerokim zakresie problemów zdrowia psychicznego i psychofizycznego. MBCT łączy elementy terapii poznawczej z praktyką medytacyjną i ma na celu umożliwienie uczestnikom poznania innego spojrzenia na ból i cierpienie związane z depresją i innymi problemami emocjonalnymi, jak również osiągnięcie dobrostanu i lepszego funkcjonowania.
Randomizowane badania kliniczne udowodniły skuteczność tego programu w zapobieganiu nawrotom u osób, które doświadczyły powtarzających się epizodów depresji, a w związku z tym MBCT jest zalecane w wytycznych Narodowego Instytutu Doskonałości Klinicznej (National Institute of Clinical Excellence, NICE) jako skuteczny rodzaj interwencji zapobiegający nawrotom tego coraz powszechniejszego problemu.

Grupa wieczorna MBCT: 31 marca – 19 maja – spotkania we wtorki, g. 18.00 – 20.30 Dzień uważności: niedziela, 3.05. w g. 10.00-17.00 (zapisy w toku)

X