8-tyg. Kurs MfH Breathworks – Monika Wądołowska

Monika Wądołowska

Organizator

Monika Wądołowska
Telefon
660 783 816
Email
przestrzen.mindfulness@gmail.com
Strona WWW
http://www.przestrzenmindfulness.pl/

Więcej informacji

Czytaj więcej

Data

11 09 2018

Czas

18:00

etykiety

8-tyg. Kurs Mindfulness

8-tyg. Kurs MfH Breathworks – Monika Wądołowska

Kiedy cierpimy z powodu bólu, choroby, chronicznego zmęczenia, czy innej dolegliwości wpływającej na nasze zdrowie, często czujemy, że zmienia się całe nasze życie.
 
Zmagając się z bólem i chorobą tracimy radość życia, pogrążamy się w smutku, złości, goryczy. Poświęcamy wiele czasu i energii na walkę z nimi, czasem bezskutecznie, czasem na chwilę czując się lepiej, by ponownie odkryć, że życie przestało być satysfakcjonujące. Pragniemy dla siebie czegoś innego ale nie bardzo wiemy, jak to osiągnąć.
 
8 – tygodniowy kurs uważności – Uważność (Mindfulness) dla Zdrowia skierowany jest do osób, które zmagając się z chorobą chciałyby poprawić jakość swojego życia i odczuwać w nim więcej radości i satysfakcji. Został stworzony tak, by jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby takich osób uwzględniając ich sytuację zdrowotną i życiową. U jego podstaw leży intencja do minimalizowania cierpienia i uczenie się bardziej uważneg życia w życzliwym i akceptującym kontakcie z samym / samą sobą.
 
W trakcie kursu uczestnicy nabywają nowe umiejętności oraz wiedzę na temat tego jak:
 
• radzić sobie z bólem, cierpieniem, zmęczeniem
• żyć bieżącą chwilą i odnajdywać w niej przestrzeń na wybór
• zyskiwać większą świadomość siebie, swojego ciała i oddechu
• pozostawać aktywnym fizycznie z respektowaniem granic swojego ciała poprzez łagodną praktykę uważnego ruchu i relaksacji
• praktykować uważność i życzliwość wobec siebie oraz innych
 
Zajęcia mają charakter praktyczny i odbywają się co tydzień przez 8 tygodni. Każda sesja trwa od 2,5 do 3 godzin (ostatnie zajęcia). Uczestenicy otrzymują wiedzę merytoryczną oraz praktykują techniki z którymi zapoznają się w trakcie spotkań.
 
Zajęcia odbywają się w grupie do 10 osób. Nie stanowią terapii ani psychoterapii, chociaż są przestrzenią wymiany doświadczenia pomiędzy uczestnikami. Podczas każdych zajęć przewidziana jest 20 minutowa przerwa a wszelkie aktywności są naprzemienne. Uczestnicy siedzą na krzesłach lub poduszkach medytacyjnych w zależności od własnych preferencji. W trakcie kursu pojawia się także praktyka w pozycji leżącej (na plecach) oraz uważnego ruchu (bardzo łagodna i którą każdy wykonuje w granicach własnych możliwości). Istotną częścią kursu jest codzienna praktyka wykonywana w domu – około 30 minut każdego dnia. Jest ona być może najważniejszą częścią kursu.
 
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kursie Mindfulness dla Zdrowia przyjdź na spotkanie zerowe – które odbywa się przed każdym kursem, jest darmowe i daje możliwość rozmowy z nauczycielem, rozwiania ewentualnych wątplwiości a także sprawdzenia, czy kurs i jego forma są dla Ciebie odpowiednie. Spotkanie odbędzie się 4 września o godzinie 18:00 w Strefie Wzrostu. Jeśli nie chcesz czekać na spotkanie zerowe wszystkie odpowiedzi może rozwiązać rozmow telefoniczna.
 
Jeśli chcesz dowiedzieć się, co uczestnicy naszych kursów z nich wynoszą i jak o nich mówią zajrzyj a stronę Breathworks UK
http://www.breathworks-mindfulness.org.uk/
 
SPOTKANIA:
 
w każdy wtorek od 11.09.2018 do 30.10.2018 o godzinie 18:00 w Strefie Wzrostu przy ul. Narbutta (okolice metra Pole Mokotowskie) Zajęcia trwają 2,5 godziny z przerwą na herbatę.
 
TEMATY ZAJĘĆ:
 
1. Co wstrzymujesz – potęgujesz
2. Zwracając się ku zmysłom
3. Cena Twoich myśli
4. Wrażliwe struny
5. Przyjemnośc małych rzeczy
6. Siła życzliwości
7. Życzliwość w relacjach
8. Twoje życie toczy się dalej
 
Praktyki z którymi się zapoznamy to:
 
1. Skanowanie ciała
2. SKupienie na oddechu
3. Uważny ruch
4.Praca z myślami i emocjami
5. Docenianie Przyjemności
6. Życzliwa akceptacja
7. Praktyka życzliwości
 
ZAPISY:
Odbywają się drogą mailową ; przestrzen.mindfulness@gmail.com
 
W temacie wiadomości prosimy wpisać nazwę kursu a w treści maila numer telefonu i godzinę dogodną na rozmowę rejestracyjną.
 
Po otrzymaniu wiadomości skontaktujemy się z Tobą telefonicznie by upewnić się, ze kurs odpowie na Twoje potrzeby i odpowiedzieć na ewentualne pytania związane z kursem i jeśli podtrzymasz zainteresowanie poprosimy Cię o wpłacenie zaliczki w wysokości 300 zł, to gwarantuje Ci miejsce na kursie. Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami:
 
przestrzen.mindfulness@gmail.com
660 783 816
 
Uwaga – kurs Mindfulness dla Zdrowia jest kursem prowadzonym rzadko i przez jedynie kilku nauczycieli w Polsce. Różni się od kursu Mindfulness na Stres, MBSR oraz MBLC. Zainteresowanie nim jest duże dlatego warto zadbać o wcześniejszą rezerwację miejsca. Jesli masz pytania o różnice – pytaj, z pewnością odpowiemy 🙂
 
OPŁATY
Obejmują udział w kursie oraz wsparcie nauczyciela w trakcie jego trwania, poczestunek, podręcznik oraz nagrania do wykorzystania w domu.
 
Pełen koszt kursu to 990 zł do końca czerwca i 1090 po tym terminie
 
W tym bezzwrotna zaliczka podczas zapisu – 300 zł
 
Płatność można uiścić jednorazowo lub w ratach: zaliczka podczas zapisu, pozostała kwota do 1 dnia kursu.
 
 
 
O prowadzącej:
 
 
MONIKA WĄDOŁOWSKA – Psycholog, nauczyciel uważności metodą Breathworks (Wielka Brytania).
 
Absolwentka SWPS w Warszawie (specjalizacja z psycholigii społecznej, psychologii zdrowia oraz psychoedukacji), studium Trenerów grupowych Laboratorium Psychoeduakcji, ukończyła kurs nauczycielski Mindfulness w Brethworks, Manchester, UK. Prowadzi warsztaty oraz kursy uważności – Mindfulness w Stresie oraz Mindfulness dla Zdrowia w języku polskim oraz angielskim. Od strony praktycznej poznała takie podejścia do uważności jak MBSR, MBLC czy Self-Compassion. Superwizuje swoją pracę.
 
W swojej praktyce psychologicznej skupia się na pracy z osobami w kryzysie emocjonalnym, zmagającymi się z tematem zmiany, choroby i pragnących lepiej poznać siebie poprzez techniki uważności i które pragną nawiązać bardziej życzliwą relację z samym sobą.
 
Założycielka Przestrzeni Mindfulness. Zajęcia prowadzi w Centrum Joga, Not Another Yoga Studio a także w Domu Rozwoju na warszawskim Mokotowie gdzie oferuje także wsparcie psychologiczne.
 
Współpracowała m.in. z Instytutem Psychologii Zdrowia w Warszawie, Mindfulness Association, Orange, Ashoka oraz Centrum Inicjatyw Międzykulturowych. była związana z KN Mindfulness SWPS. Obecnie członek Polskiego Towarzystwa Mindfulness.
 
Warsztaty dla firm realizowała m.in dla: UBER, Krytyki Politycznej, Urzędu Miasta Gdańśk oraz Instytutu Lotnictwa w Warszawie.