8-tyg. Kurs MfH Breathworks – Monika Wądołowska

Monika Wądołowska

Organizator

Monika Wądołowska
Telefon
660 783 816
Email
przestrzen.mindfulness@gmail.com
Strona WWW
http://www.przestrzenmindfulness.pl/

Więcej informacji

Czytaj więcej

Data

30 09 2018

Czas

16:00

etykiety

8-tyg. Kurs Mindfulness

8-tyg. Kurs MfH Breathworks – Monika Wądołowska

Mindfulness dla Zdrowia od 30 września

Kiedy cierpimy z powodu bólu, choroby, chronicznego zmęczenia, czy innej dolegliwości wpływającej na nasze zdrowie, często czujemy, że zmienia się całe nasze życie.

Zmagając się z bólem i chorobą tracimy radość życia, pogrążamy się w smutku, złości, goryczy. Poświęcamy wiele czasu i energii na walkę z nimi, czasem bezskutecznie, czasem na chwilę czując się lepiej, by ponownie odkryć, że życie przestało być satysfakcjonujące. Pragniemy dla siebie czegoś innego ale nie bardzo wiemy, jak to osiągnąć.

8 – tygodniowy kurs uważności – Uważność (Mindfulness) dla Zdrowia skierowany jest do osób, które zmagając się z chorobą chciałyby poprawić jakość swojego życia i odczuwać w nim więcej radości i satysfakcji. Został stworzony tak, by jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby takich osób uwzględniając ich sytuację zdrowotną i życiową. U jego podstaw leży intencja do minimalizowania cierpienia i uczenie się bardziej uważnego życia w życzliwym i akceptującym kontakcie z samym / samą sobą a takze spotykania z tym co trudne.

W trakcie kursu uczestnicy nabywają nowe umiejętności oraz wiedzę na temat tego jak:

• radzić sobie z bólem, cierpieniem, zmęczeniem
• żyć bieżącą chwilą i odnajdywać w niej przestrzeń na wybór
• zyskiwać większą świadomość siebie, swojego ciała i oddechu
• pozostawać aktywnym fizycznie z respektowaniem granic swojego ciała poprzez łagodną praktykę uważnego ruchu i relaksacji
• praktykować uważność i życzliwość wobec siebie oraz innych

Zajęcia mają charakter praktyczny i odbywają się co tydzień przez 8 tygodni. Każda sesja trwa od 2,5 do 3 godzin (ostatnie zajęcia). Uczestnicy otrzymują wiedzę merytoryczną oraz praktykują techniki z którymi zapoznają się w trakcie spotkań.

Zajęcia odbywają się w grupie do 10 osób. Nie stanowią terapii ani psychoterapii, chociaż są przestrzenią wymiany doświadczenia pomiędzy uczestnikami. Podczas każdych zajęć przewidziana jest 15 minutowa przerwa a wszelkie aktywności są naprzemienne. Uczestnicy siedzą na krzesłach lub poduszkach medytacyjnych w zależności od własnych preferencji i możliwości. W trakcie kursu pojawia się także praktyka w pozycji leżącej (na plecach) oraz uważnego ruchu (bardzo łagodna i którą każdy wykonuje w granicach własnych możliwości). Istotną częścią kursu jest codzienna praktyka wykonywana w domu – około 30 minut każdego dnia. Jest ona być może najważniejszą częścią kursu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kursie Mindfulness dla Zdrowia przyjdź na spotkanie zerowe – które odbywa się przed każdym kursem, jest darmowe i daje możliwość rozmowy z nauczycielem, rozwiania ewentualnych wątpliwości a także sprawdzenia, czy kurs i jego forma są dla Ciebie odpowiednie. Spotkanie odbędzie się 4 września o godzinie 18:00 w Strefie Wzrostu. Jeśli nie chcesz czekać na spotkanie zerowe wszystkie odpowiedzi może rozwiązać rozmowa telefoniczna.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co uczestnicy naszych kursów z nich wynoszą i jak o nich mówią zajrzyj a stronę Breathworks UK
http://www.breathworks-mindfulness.org.uk/

SPOTKANIA:

w każdą niedzielę od 29.09.2018 do 25.11.2018 o godzinie 16:00 w przy ul. Koszykowej 60/62. Zajęcia trwają 2,5 godziny z przerwą na herbatę.

TEMATY ZAJĘĆ:

1. Co wstrzymujesz – potęgujesz
2. Zwracając się ku zmysłom
3. Cena Twoich myśli
4. Wrażliwe struny
5. Przyjemność małych rzeczy
6. Siła życzliwości
7. Życzliwość w relacjach
8. Twoje życie toczy się dalej

Praktyki z którymi się zapoznamy to:

1. Skanowanie ciała
2. Skupienie na oddechu
3. Uważny ruch
4.Praca z myślami i emocjami
5. Docenianie Przyjemności
6. Życzliwa akceptacja
7. Praktyka życzliwości

ZAPISY:
Odbywają się drogą mailową ; przestrzen.mindfulness@gmail.com oraz przez stronę: https://www.przestrzenmindfulness.pl/events/8-tyg-kurs-mindfulness-dla-zdrowia-2

W temacie wiadomości prosimy wpisać nazwę kursu a w treści maila numer telefonu i godzinę dogodną na rozmowę rejestracyjną.

Po otrzymaniu wiadomości skontaktujemy się z Tobą telefonicznie by upewnić się, ze kurs odpowie na Twoje potrzeby i odpowiedzieć na ewentualne pytania związane z kursem i jeśli podtrzymasz zainteresowanie poprosimy Cię o wpłacenie zaliczki w wysokości 300 zł, to gwarantuje Ci miejsce na kursie. Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami:

przestrzen.mindfulness@gmail.com
660 783 816

Uwaga – kurs Mindfulness dla Zdrowia jest kursem prowadzonym rzadko i jedynie przez kilku nauczycieli w Polsce. Różni się od kursu Mindfulness na Stres, MBSR oraz MBLC. Zainteresowanie nim jest duże dlatego warto zadbać o wcześniejszą rezerwację miejsca. Jesli masz pytania o różnice – pytaj, z pewnością odpowiemy 🙂

OPŁATY 
Obejmują udział w kursie oraz wsparcie nauczyciela w trakcie jego trwania, poczestunek, podręcznik oraz nagrania do wykorzystania w domu.
Pełen koszt kursu to 890 zł do końca sierpnia i 990 Ppo tym terminie
W tym bezzwrotna zaliczka podczas zapisu – 300 zł
Płatność można uiścić jednorazowo lub w ratach: zaliczka podczas zapisu, pozostała kwota do 1 dnia kursu.

O prowadzącej:
MONIKA WĄDOŁOWSKA – Psycholog, nauczyciel uważności metodą Breathworks (Wielka Brytania).

Absolwentka SWPS w Warszawie (specjalizacja z psycholigii społecznej, psychologii zdrowia oraz psychoedukacji), studium Trenerów grupowych Laboratorium Psychoeduakcji, ukończyła kurs nauczycielski Mindfulness w Brethworks, Manchester, UK. Prowadzi warsztaty oraz kursy uważności – Mindfulness w Stresie oraz Mindfulness dla Zdrowia w języku polskim oraz angielskim. Od strony praktycznej poznała takie podejścia do uważności jak MBSR, MBLC czy Self-Compassion. Superwizuje swoją pracę.

W swojej praktyce psychologicznej skupia się na pracy z osobami w kryzysie emocjonalnym, zmagającymi się z tematem zmiany, choroby i pragnących lepiej poznać siebie poprzez techniki uważności i które pragną nawiązać bardziej życzliwą relację z samym sobą.

Założycielka Przestrzeni Mindfulness. Zajęcia prowadzi w Centrum Joga, Not Another Yoga Studio a także w Domu Rozwoju na warszawskim Mokotowie gdzie oferuje także wsparcie psychologiczne.

Współpracowała m.in. z Instytutem Psychologii Zdrowia w Warszawie, Mindfulness Association, Orange, Ashoka oraz Centrum Inicjatyw Międzykulturowych. była związana z KN Mindfulness SWPS. Obecnie członek Polskiego Towarzystwa Mindfulness.

Warsztaty dla firm realizowała m.in dla: UBER, Krytyki Politycznej, Urzędu Miasta Gdańśk oraz Instytutu Lotnictwa w Warszawie.