8-tyg. Kurs Mindfulness MBSR – Na żywo w sali warsztatowej, wtorki w godz. 18.30 – 21.15

Pracownia Midfulness - Cezary Skura

Organizator

Pracownia Midfulness - Cezary Skura
Telefon
883755519
Email
pracowniamindfulness@gmail.com
Strona WWW
http://www.pracownia-mindfulness.pl/

Lokalizacja

Pracownia Mindfulness & Compassion
Warszawa - Mickiewicza 32 lokal 5 (koło Pl. Wilsona i Metra Pl.Wilsona)

Data

11 07 2021 - 29 08 2021

Czas

18:30 - 21:15

Koszt

1250 zł

etykiety

8-tyg. Kurs Mindfulness

8-tyg. Kurs Mindfulness MBSR – Na żywo w sali warsztatowej, wtorki w godz. 18.30 – 21.15

Zaczynamy  12 marca we wtorek.

Stacjonarnie z sali warsztatowej pracowni. Na Żoliborzu, Mickiewicza 32 lokal 5. Koło metra Pl. Wilsona.

Wszystkie spotkania za wyjątkiem dnia uważności odbywają się we wtorki w godz. 18.30-21.15

Dzień uważności w sobotę na koniec kursu.

 

8 spotkań po 2.45 min, co tydzień + dzień uważności 7,5 godziny w weekend, po umówieniu się z grupą na termin .

Materiały szkoleniowe + pakiet nagrań z sesjami prowadzonymi do praktyki własnej w domu.

 

Nie możesz powstrzymać fal, ale możesz nauczyć się na nich surfować
Jon Kabat – Zinn

 

Ten oryginalny 8-tygodniowy program uczy metod i dostarcza narzędzi skutecznego radzenia sobie ze stresem w życiu, obniża ogólne napięcie psychofizyczne organizmu, zwiększa poziom pozytywnych emocji poprzez rozwój odpowiednich sieci neuronalnych w naszym mózgu i znacznie podnosi jakość życia. Podczas programu uczymy się także akceptacji dla samych siebie i świata wokół oraz rozwijamy postawę łagodności i współczucia.

Ten 8-tyg. program jest jak powrót do domu, powrót do siebie i zaakceptowanie siebie takim jakim się jest. To odkrywanie własnego potencjału, piękna w sobie ale też odwaga do ujrzenia swoich ciemnych stron. Zaakceptowanie własnych ciemnych i jasnych aspektów, niesie ze sobą zgodę, spokój i równowagę dla naszego życia. To tak jakby powrócić do natury siebie, czy poczuć jej więcej niż czujemy teraz. Na tym kursie idziemy w stronę równowagi między mądrością a miłością. Dzięki rozwojowi uważności i współczucia odnajdujemy balans i drogę środka, aby poczuć zdrową równowagę, lekkość oraz energię do działania i kochania :).

Zapraszam na kolejną edycję tego cenionego kursu, który nie tylko jest o redukcji stresu. Praktyka i doświadczenia wielu osób pokazują, że podczas tego procesu udnajdujemy więcej satysfakcji i radości w życiu, nawet w czynnościach rutynowych. Do tego uczymy się radzenia sobie z rozmaitymi problemami, odzyskiwania i utrzymania równowagi w życiu, skupienia, koncentracji czy też wprowadzania bardziej zrelaksowanego podejścia w różnych sferach życia. Wiedza, podejścia i techniki stosowane podczas kursu, znacznie poprawiają jakość życia, dają środki do radzenia sobie z trudnościami i rozwijają samoświadomość oraz empatię i współczucie.

Rozwijamy się dzięki własnemu doświadczeniu, w praktyce formalnej (ćwiczenia, sesje, medytacje ćwiczone samodzielnie i w grupie) i nieformalnej (w sytuacjach codziennych, w pracy, w związkach mędzyludzkich).

Tekst: Cezary Skura

 

MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) to program redukcji stresu opracowany w latach 70-tych XX wieku przez prof. Jona Kabat-Zinna w klinice leczenia stresu na uniwersytecie medycznym w Massachusetts, USA. Program był wszechstronnie i wielokrotnie badany pod względem jego skuteczności i sukcesywnie dopracowywany, aby przyjąć obecny kształt i chwili obecnej objęty jest prawem autorskim oraz może być prowadzony tylko przez certyfikowanych nauczycieli którzy przeszli proces szkolenia nauczycielskiego i mają za sobą dłuższe doświadczenie.

Praca w trakcie warsztatu polega na cotygodniowych spotkaniach grupowych prowadzonych przez trenera oraz indywidualnej pracy w domu.
Ćwiczymy obserwację oddechu, ciała, umiejętność bycia w chwili obecnej w różnorodnych sytuacjach życiowych, radzenia sobie w trudnych i stresujących momentach w życiu, a także w relacjach z ludźmi i w relacji do samego siebie. W programie znajduje się także łagodna forma uważnej pracy z ciałem. Rozwijamy uważność poprzez ciało w różnorodnych sytuacjach.

Spotkania odbywają się raz w tygodniu przez 8 tygodni i trwają ok. 3 h. Pod koniwc kursu jest Dzień Uważności (zwykle w weekend), w trakcie którego praktykujemy różne formy praktyki uważności (mindfulness) oraz wymieniamy się doświadczeniami. Jest to pogłębiona i bardziej intensywna praktyka, która odbywa się w ciszy, z prowadzeniem przez nauczyciela. Dopiero pod koniec dnia uważności, wymieniamy się doświadczeniami, omawiamy je, dociekamy istoty doświadczenia.

Każdy uczestnik otrzymuje dostęp do nagrań audio, z sesjami prowadzonymi przez nauczyciela, do praktyki domowej oraz materiały szkoleniowe i materiały dodatkowe na mail. Nauczyciel dostępny pod mailem i telefonem przez cały okres kursu.

Czego uczymy się dzięki praktyce uważności?

– procesu aktywnego skupiania uwagi
– doświadczania poczucia własnej skuteczności
– postawy aktywnej w przeciwieństwie do pasywnej
– konstruktywnego radzenia sobie z problemami
– wyrabiania w sobie nieosądzającej i akceptującej postawy
– żywego kontaktu z doświadczaniem rzeczywistości w teraz
– uważnego radzenia sobie z trudnymi emocjami, bólem fizycznym i emocjonalnym
– przeciwdziałania rozproszeniu umysłu
– wzmacniania siły koncentracji
– dostępu do postawy cechującej się bezstronnością, spokojem i wewnętrzną stabilnością

Jakie cechy wyrabia się przez uważność?

– tolerancja emocjonalna – spostrzegawczość
– samorefleksja (uzmysławianie sobie tego, co robimy)
– współczucie
– zdolność do wyciszania zamętu w umyśle
– jasność umysłu
– pewność siebie i odwaga
– świeżość i elastyczność
– wolność od osądzania siebie
– ufność
– postawa akceptacji i nieosądzania

Jakie są ogólne zasady działania uważności?

Polepszenie umiejętności uświadamiania sobie procesów automatycznych, dziejących się poza naszym wpływem, na przykład niektórych emocji lub wzorców zachowania zniesienie automatycznych sposobów reagowania na rzecz bardziej świadomych zachowań, odczuwania i wzorców myślenia. Można odczuć jakiś impuls i umieć powstrzymać przymus działania pod jego wpływem.
Na podstawie tekstu Petry Meibert – psycholożki i naturoterapeutki, wicedyrektorki IMA (The Institute for Mindfulness-Based Approaches)

Inaczej o tym kursie od prowadzącego:

To kompleksowy trening uważności, uważnej obecności „Tu i teraz”, oparty na filozofii i technikach medytacyjnych oraz psychologii współczesnej. Znacznie poprawia jakość życia, w różnych jego sferach i rozwija świadomość oraz spokój wewnętrzny. Przy czym warto nadmienić, że jest to coś więcej niż trening redukcji stresu czy rozwoju świadomości. Dłuższa praktyka pokazuje że odkrywamy coś bardziej istotnego, głębszego, coś co zmienia nasze życie na lepsze, poprawia jego jakość i uczy pracować z problemami we właściwy sposób. Odkrywamy coś co jest naturalne dla każdego człowieka, naszą głęboką naturę, która jest pełnią, gdzie nic nie brakuje i która może nas wyleczyć z poczucia braku sensu w życiu, czy poczucia ciągłego braku satysfakcji. Trening ten uczy jak rozwijać w sobie umiejętność bardzo głębokiego, zrelaksowanego podejścia do siebie i życia, odkrywamy że nie trzeba się już tak wysilać. Uczymy się także tego jak budować w sobie trwały spokój wewnętrzny i życzliwość. Trenujemy koncentrację i umiejętność świadomego kierowania uwagi, rozwijamy mądrość, serdeczność i współczucie.

Uważność prowadzi nas do świadomości, rozwijamy swoją świadomość na wszystkich poziomach życia, co wpływa na jego jakość, zrozumienie, umiejętność radzenia sobie z przeszkodami, stresem, emocjami, cierpieniem. Uczymy się jak radzić sobie z własnym doświadczeniem w umiejętny sposób. Taki który nie powoduje tarcia, napięcia i chaosu we własnym życiu.

Pod koniec kursu jest dzień uważności (weekend -sobota lub niedziela), gdzie praktykujemy cały dzień w ciszy (od 10 do 17, z 1 godzinną przerwą na obiad ). Dopiero pod koniec dnia jest miejsce na wymianę doświadczeń. Jest to forma intensywnej i poglębinej praktyki, po wcześniejszym przygotowaniu.

Uwaga! Konieczna jest konsultacja wstępna. Proszę w tym celu o kontakt tel: 883755519

Zajęcia odbywają się na ul. Mickiewicza 32, koło Pl. Wilsona, blisko metra.
Oraz jednocześnie wirtualna sala warsztatowa, z możliwością interakcji w czasie rzeczywistym, na platformie ZOOM.

Co masz zagwarantowane?

Doświadczony prowadzący. Certyfikowany nauczyciel, znający podejście z różnych stron. Także psycholog i psychoterapeuta. Przeszedł szkolenia pracy z grupami, radzenia sobie z procesem grupowym, psychoterapii grupowej i inne.
Ponad 22 lat doświadczenia w podejściu uważności, współczucia, medytacji, pracy nad sobą, psychoterapii, psychologii. Ponad 13 lat działalności szkoleniowej, nauczycielskiej, psychologcznej, terapeutycznej i jako nauczyciel medytacji.

– Sprawdzony solidny kurs, poparty wieloma badaniami naukowymi pod kątem skuteczności.

– Klimatyczna sala  na Żoliborzu , koło stacji metra.

– Swobodna atmosfera z poczuciem humoru, daleka od napięcia, sztucznego zadęcia i sekciarstwa.

Uczysz się tego co działa i może realnie przynieść znaczną zmianę w jakości Twojego życia, radzeniu sobie z problemami, redukcji stresu, czy osiągania równowagi.
Reszta zależy od Twojej otwartości, zaangażowania i praktyki 😉

Czas:
od 12 marca, we wtorek w godz. 18.30 – 21.15


ℹ️Miejsce:

Sala na ul. Mickiewicza 32, koło Pl. Wilsona, blisko metra.
Oraz jednocześnie wirtualna sala warsztatowa, z możliwością interakcji w czasie rzeczywistym, na platformie ZOOM.

ℹ️ Cena kursu: 1250 zł,  wystawiam f-rę.


Jeśli jesteś w jeszcze trudniejszej sytuacji materialnej a masz dużą motywację do praktyki, skontaktuj się ze mną, zapytaj o zniżki. Wspieramy mniej zamożne osoby, pomagamy 😉

>>>Możliwość płatności w ratach <<<

zgłoszenia i informacje: pracowniamindfulness@gmail.com
lub tel: 883755519

UWAGA! Wymagana wcześniejsza konsultacja z chętną osobą. Taka konsultacja może się odbyć tlefonicznie, przez Skype, ZOOM, Messenger itp.

Prosimy o kontakt w tej sprawie pod tel: 883755519 lub mail: pracowniamindfulness@gmail.com

 

strona www:

http://www.pracownia-mindfulness.pl

Pracownia Mindfulness na Facebook:

https://www.facebook.com/PracowniaMindfulness/?ref=bookmarks

 

Osoba prowadząca:

Cezary Skura, 49 lat. Jest psychologiem społecznym, psychologiem twórczości, absolwentem Uniwersytetu SWPS (także specjalność: psychoterapia i psychologia twórczości), psychoterapeutą w podejściu Gestalt, które to podejście bazuje między innymi na uważności „tu i teraz”.
Absolwent programu pomocy psychologicznej, letniej szkoły psychoterapeutów Gestalt.

Ukończył drugą edycję szkolenia nauczycielskiego dla trenerów/nauczycieli MBSR/MBCT, według programu The Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech. Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Mindfulness, a także członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR/MBCT.

Nieustannie uczy się i dokształca oraz superwizuje, uczestniczy co rok w kilkudniowych odosobnieniach medytacyjnych pod okiem wybitnych mistrzów medytacji i nauczycieli zachodnich.

Przeprowadził około 120 procesów MBSR i kilka MBCT + wiele spotkań otwartych, warsztatów, szkoleń. kursów autorskich (miedzy innymi regularnie prowadzi kursy pogłębione dla absolwentów kursów podstawowych czy adeptów innych ścieżek.

Uważnością, psychologią, psychoterapią, medytacją, czy szeroko pojętym samorozwojem zajmuje się ponad. 22 lat. Ponad 13 lata doświadczenia w działalności szkoleniowej, pracy warsztatowej, kursach, sesjach indywidualnych, prowadzeniu grup.

Pracował jako psycholog szkolny w Gimnazjum Integracyjnym nr. 7 przy Łazienkach Królewskich w W-wie.

Prowadzi kursy, szkolenia, warsztaty i sesje indywidualne, dla dorosłych, młodzieży, dzieci. Pracuje także z firmami, szkoli specjalistów (np. lekarzy, terapeutów, pracowników socjalnych, nauczycieli).

Ukończył szkolenia specjalistyczne w zakresie pracy z grupami, psychoterapii grupowej, analizy transakcyjnej, pracy ze snem w wymiarze terapeutycznym i rozwojowym, pracy poprzez ciało, cyklu energetycznego Zinkera, terapii systemowej, psychodynamicznej, poznawczo-behawioralnej, pracy z parą, pracy ze stresem, psychodramy i inne.

Ukończył fakultet w zakresie podstaw psychologii transpersonalnej z Wojciechem Eichelbergerem.

Dyplomowany masażysta w zakresie różnych forma masażu oraz podstaw akupresury. Ma za sobą podstawowy kurs systemu Shiatsu oraz kurs doszkalający u Ewy Tarasewicz i Ani Litkie.

Współpracuje z Uniwersytetem SWPS, Instytutem Uważności i Psychoterapii, Warszawską Grupą Psychologiczną, z fundacją Etoh oraz ośrodkiem psychoterapeutycznym w Pruszkowie.

Prowadzi obecnie 5 edycję treningu uważności Mindfulness i współczucia Compassion w ramach studiów podyplomowych na uniwersytecie SWPS.
Współprowadził pierwszy w Polsce projekt „Mindfulness i akceptacja w zmianie zachowania” na tej uczelni, dwie edycje warsztatów otwartych w ramach koła naukowego Uniwersytetu SWPS oraz Strefy Psyche.
Obecnie także kierownik praktyk dla studentów wydziałów psychologii, w zakresie uważności i współczucia na Uniwersytecie SWPS.

Ma na swoim koncie wiele edycji kursów 8-tygodniowych MBSR oraz MBCT szereg warsztatów, sesji indywidualnych, programów autorskich.

Przez 10 lata prowadził warszawski ośrodek w tej tradycji, gdzie był instruktorem medytacji, pracy z oddechem i innych metod wywodzących się z tej bogatej tradycji. Prowadził regularne zajęcia medytacyjne w ramach tego ośrodka, organizował warsztaty, kursy i imprezy związane z praktyką medytacji, metodami pracy z oddechem i innymi zręcznymi środkami pomagającymi radzić sobie z problemami oraz skutecznie się rozwijać.
Jest uczniem Tenzina Wangyala Rinpoche, który jest jego głównym nauczycielem, choć nieustannie uczy się także od innych.

Ceni sobie równowagę w życiu, spokój, szeroko pojęty rozwój osobisty i poczucie humoru. Uwielbia jazdę na rowerze górskim, interesuje się także sztukami walki, ćwiczy jogę, uwielbia muzykę, przyrodę, amatorską fotografię i wszystko co lata ;).

Po więcej informacji o prowadzącym i podejściu zapraszam na stronę www: pracownia-mindfulness.pl

oraz stronę na FB:
https://web.facebook.com/PracowniaMinfulness/?fref=ts
—————————————————————–

Komentarze uczestników poprzednich kursów, oraz poniżej opinie innych uczestników i zrealizowane projekty:

„Trening Mindfulness spadł na mnie znienacka, ale pozwolił mi dostrzec świat bez sprzeciwu, po prostu taki jaki jest. Nauczyłam się żyć bardziej świadomie. Dał mi odwagę aby uczynić się otwartą dla swych pragnień, z większą akceptacją dla siebie i wszystkich wokół. Wielka w tym zasługa Czarka jako wspaniałego trenera z ogromną wiedzą, doświadczeniem, życzliwym wszystkim i w pełni oddanym swej pracy. Po zajęciach zawsze pozostaję z głęboką refleksją i z radością w sercu tam wracam.”

Czarek posiada ogromną wiedzę która potrafi przekazać innym i ułatwić im życie. Fascynuje mnie również wiarygodność tego człowieka który sam praktykuje i wie do czego i dlaczego chce pokazywać uczestnikom zajęć ta stronę życia. Wiele przekazanych informacji pozwala uczestnikom na sprawne odnalezienie klucza do często zamkniętych drzwi.

Warsztaty z Cezarym były jedynymi z najlepszych na jakich byłam w życiu (a było tego wiele ;)). Naprawdę fantastyczny czas 🙂 , wielka szkoda, że tak krótko.

Polecam zajęcia z Czarkiem gdyż jest człowiekiem spokojnym i u ważnym na otaczającą nas rzeczywistość oraz sposób myślenia.
Doceniam uchwycone momenty z życia w fotografiach które publikuje oraz w nagraniach muzycznych przyrody którymi się dzieli.

Bardzo miły prowadzący, rzeczowy, konkretny, mówiący z sensem, sympatyczny, przyjemny w odbiorze. U tego prowadzącego można skorzystać z jego wiedzy, bez napinania się i zmuszania się. Potrafi nawiązać kontakt z początkującym kursantem, nie zarzuca zbyt zaawansowaną wiedzą.

Świetny prowadzący, posiada bardzo ciekawą wiedzę, którą chętnie się dzieli. Bardzo otwarty i przyjazny, potrafi trafnie odpowiedzieć na pytania i wątpliwości uczestników.

Podobało mi się otwarte podejście prowadzącego, cierpliwość, zrozumienie potrzeb kursantów, elastyczność, konsekwencja, łagodność

Prowadzisz fantastycznie, uwielbiam Twoje medytacje

Pracownia Mindfulness to niepozorne miejsce wypełnione ogromną dozą pozytywnej energii. Zajęcia prowadzone są bez sztucznego zadęcia i dalekie są od sekciarstwa. Jest naturalnie, swobodnie, z dystansem i sporą dawką poczucia humoru.

Prowadzący ma dużą wiedzę na temat medytacji i Mindfulness i chętnie dzieli się zarówno tą wiedzą, jak i osobistym doświadczeniem. Jego wykształcenie i znajomość warsztatu dają poczucie bezpieczeństwa (i nadziei, że w sytuacji gdyby pojawiły się jakieś trudne doświadczenia będzie wiedział jak zareagować).

Dzięki treningom uważności mam znacznie więcej akceptacji i łagodności dla siebie i innych. Z większym spokojem podchodzę do tego, co mi się przydarza. Zyskałam większy wgląd w siebie i lepszą świadomość myśli i emocji, które mi towarzyszą.

Polecam wszystkim tym, którzy chcieliby spróbować i sprawdzić jaki wpływ może mieć na nich Mindfulness i tym, którzy by się zmobilizować do praktyki potrzebują energii grupy.

Praktyka uważności z Czarkiem pokazała mi jak szybko można odnaleźć spokój. Nauczyła na tyle wysterować myśli że technicznie w sytuacjach kryzysowych potrafię znaleźć balans. Łatwiej, spokojniej potrafię znaleźć rozwiązania i podejmować trudne decyzję.

 

Niektóre zrealizowane przeze mnie projekty:

– Ponad 80 edycji 8 tygodniowego, grupowego treningu redukcji stresu opartego na uważności MBSR oraz MBCT, w Warszawie i Poznaniu.

– Indywidualna forma kursu 8 tygodniowego Mindfulness MBSR – 10 procesów.

– Warsztat wprowadzający w praktykę uważności Mindfulness dla Szkoły liderów.

– 5 edycji 2 dniowego warsztatu wprowadzającego w teorię i praktykę uważności Mindfulness i współczucia Compassion dla Fundacji Etoch

– Współprowadziłem pierwszy w Polsce obszerny projekt „Mindfulness i akceptacja w zmianie zachowania” na Uniwersytecie SWPS, dwie edycje warsztatów otwartych w ramach koła naukowego Uniwersytetu SWPS oraz Strefy Psyche.

– Seminarium z Mindfulness i Compassion współczucia i dla pracowników telefonów zaufania i ośrodków pomocy społecznej

– Weekendowe szkolenie z podstaw uważności Mindfulness dla Centrali i szefów salonów fryzjerskich Jean Louis David

– Weekendowe szkolenie z podstaw uważności Mindfulness dla Bayer Polska

– Jednodniowe szkolenie z Mindfulness i Compassion dla pedagogów i psychologów szkolnych

– 4 edycje cyklu 3×3- godzinnych warsztatów Mniejszy stres – Redukcja stresu i radzenie sobie ze str esem (Centrum Integracji Psychicznej, program dofinansowany z Urzędu Miasta)

– 8 edycji cyklu 3×3- godzinnych warsztatów „Harmonia ciała i umysłu” (Centrum Integracji Psychicznej, program dofinansowany z Urzędu Miasta)

– 2 edycje warsztatu wprowadzającego w praktykę uważności Mindfulness i współczucia Compassion podczas konferencji „Doskonalenie metod pomagania osobom z problemami uzależnień” – dla Fundacji Etoh.

– Szereg sesji indywidualnych – Rozwój, praca, problemy osobiste i wsparcie procesu psychoterapii a uważność i Compassion

– 4 edycje wakacyjnego treningu uważności Mindfulness i współczucia Compassion dla dorosłych

– 2 edycje treningu uważności Mindfulness i współczucia Compassion dla dorosłych podczas ferii zimowych

Całodniowe szkolenie wprowadzające w teorię i praktykę Mindfulness dla pracowników firmy Bayer.

– Zorganizowane wyjazdy dla dzieci, rodzin, w tym z praktyką uważności, compassion, świadomą pracą z oddechem, ciałem, rozwojem kreatywności/twórczości.

– Wzmacniacz Kreatywny – Warsztat rozwojowy, łączący odpoczynek, relaksację, redukcję stresu, odzyskiwanie utraconych zasobów z rozwojem kreatywności, twórczości.

– Autorskie warsztaty: relaksacja w życiu, medytacja niezależna od religii, świadoma praca z oddechem.

– Szereg autorskich warsztatów z rozwijania uważności Mindfulness, współczucia Compassion, w życiu, związkach międzyludzkich, pracy, rozwoju własnym. Nauka medytacji, relaksacji, świadomej pracy z oddechem i ciałem – szereg sesji instruktażowych, warsztatów itp..

– Prowadzę warszawski ośrodek Buddyzmu tybetańskiego Bon, gdzie jestem instruktorem, prowadzę sesje, organizuję warsztaty, imprezy.

 

więcej o prowadzącym, opinie, relacje efektów praktyki,  na stronie:

http://www.pracownia-mindfulness.pl/kontakt

 

X