8-tyg. Kurs MBSR – Cezary Skura

Cezary Skura

Organizator

Cezary Skura
Telefon
883755519
Email
pracownimiandfulness@gmail.com
Strona WWW
http://www.pracownia-mindfulness.pl/

Lokalizacja

Warszawa - Towarowa 22 lok. A16
1 p., Centrum Jupiter, część biurowa, Wejście A

Następne wystąpienie

Data

13 03 2019

Czas

18:30 - 21:15

Koszt

1,050.00zł

etykiety

8-tyg. Kurs Mindfulness

8-tyg. Kurs MBSR – Cezary Skura

Nie możesz powstrzymać fal, ale możesz nauczyć się na nich surfować
Jon Kabat – Zinn

Ten oryginalny 8-tygodniowy program uczy metod i dostarcza narzędzi skutecznego radzenia sobie ze stresem w życiu, obniża ogólne napięcie psychofizyczne organizmu, zwiększa poziom pozytywnych emocji poprzez rozwój odpowiednich sieci neuronalnych w naszym mózgu i znacznie podnosi jakość życia. Podczas programu uczymy się także akceptacji dla samych siebie i świata wokół oraz rozwijamy postawę łagodności i współczucia.

 

Ten 8-tyg. program jest jak powrót do domu, powrót do siebie i zaakceptowanie siebie takim jakim się jest. To odkrywanie własnego potencjału, piękna w sobie ale też odwaga do ujrzenia swoich ciemnych stron. Zaakceptowanie własnych ciemnych i jasnych aspektów, niesie ze sobą zgodę, spokój i równowagę dla naszego życia. To tak jakby powrócić do natury siebie, czy poczuć jej więcej niż czujemy teraz. Na tym kursie idziemy w stronę równowagi między mądrością a miłością. Dzięki rozwojowi uważności i współczucia odnajdujemy balans i drogę środka, aby poczuć zdrową równowagę, lekkość oraz energię do działania i kochania :).

Zapraszam na kolejną edycję tego cenionego kursu, który nie tylko jest o redukcji stresu. Praktyka i doświadczenia wielu osób pokazują, że podczas tego procesu udnajdujemy więcej satysfakcji i radości w życiu, nawet w czynnościach rutynowych. Do tego uczymy się radzenia sobie z rozmaitymi problemami, odzyskiwania i utrzymania równowagi w życiu, skupienia, koncentracji czy też wprowadzania bardziej zrelaksowanego podejścia w różnych sferach życia. Wiedza, podejścia i techniki stosowane podczas kursu, znacznie poprawiają jakość życia, dają środki do radzenia sobie z trudnościami i rozwijają samoświadomość oraz empatię i współczucie.

Rozwijamy się dzięki własnemu doświadczeniu, w praktyce formalnej (ćwiczenia, sesje, medytacje ćwiczone samodzielnie i w grupie) i nieformalnej (w sytuacjach codziennych, w pracy, w związkach mędzyludzkich).

Cezary Skura

MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) to program redukcji stresu opracowany w latach 70-tych XX wieku przez prof. Jona Kabat-Zinna w klinice leczenia stresu na uniwersytecie medycznym w Massachusetts, USA. Program był wszechstronnie i wielokrotnie badany pod względem jego skuteczności i sukcesywnie dopracowywany, aby przyjąć obecny kształt i chwili obecnej objęty jest prawem autorskim oraz może być prowadzony tylko przez certyfikowanych nauczycieli którzy przeszli proces szkolenia nauczycielskiego i mają za sobą dłuższe doświadczenie.

Praca w trakcie warsztatu polega na cotygodniowych spotkaniach grupowych prowadzonych przez trenera oraz indywidualnej pracy w domu.
Ćwiczymy obserwację oddechu, ciała, umiejętność bycia w chwili obecnej w różnorodnych sytuacjach życiowych, radzenia sobie w trudnych i stresujących momentach w życiu, a także w relacjach z ludźmi i w relacji do samego siebie. W programie znajduje się także łagodna forma uważnej pracy z ciałem. Rozwijamy uważność poprzez ciało w różnorodnych sytuacjach.

Spotkania odbywają się raz w tygodniu przez 8 tygodni i trwają ok. 3 h. W połowie kursu jest Dzień Uważności (zwykle w weekend), w trakcie którego praktykujemy różne formy praktyki uważności (mindfulness) oraz wymieniamy się doświadczeniami. Jest to pogłębiona i bardziej intensywna praktyka, która odbywa się w ciszy, z prowadzeniem przez nauczyciela. Dopiero pod koniec dnia uważności, wymieniamy się doświadczeniami, omawiamy je, dociekamy istoty doświadczenia.

Każdy uczestnik otrzymuje dostęp do nagrań audio, z sesjami prowadzonymi przez nauczyciela, do praktyki domowej oraz materiały szkoleniowe i materiały dodatkowe na mail. Nauczyciel dostępny pod mailem i telefonem przez cały okres kursu.

Czego uczymy się dzięki praktyce uważności?

– procesu aktywnego skupiania uwagi
– doświadczania poczucia własnej skuteczności
– postawy aktywnej w przeciwieństwie do pasywnej
– konstruktywnego radzenia sobie z problemami
– wyrabiania w sobie nieosądzającej i akceptującej postawy
– żywego kontaktu z doświadczaniem rzeczywistości w teraz
– uważnego radzenia sobie z trudnymi emocjami, bólem fizycznym i emocjonalnym
– przeciwdziałania rozproszeniu umysłu
– wzmacniania siły koncentracji
– dostępu do postawy cechującej się bezstronnością, spokojem i wewnętrzną stabilnością

Jakie cechy wyrabia się przez uważność?

– tolerancja emocjonalna – spostrzegawczość
– samorefleksja (uzmysławianie sobie tego, co robimy)
– współczucie
– zdolność do wyciszania zamętu w umyśle
– jasność umysłu
– pewność siebie i odwaga
– świeżość i elastyczność
– wolność od osądzania siebie
– ufność
– postawa akceptacji i nieosądzania

Jakie są ogólne zasady działania uważności?

Polepszenie umiejętności uświadamiania sobie procesów automatycznych, dziejących się poza naszym wpływem, na przykład niektórych emocji lub wzorców zachowania zniesienie automatycznych sposobów reagowania na rzecz bardziej świadomych zachowań, odczuwania i wzorców myślenia. Można odczuć jakiś impuls i umieć powstrzymać przymus działania pod jego wpływem.
Na podstawie tekstu Petry Meibert – psycholożki i naturoterapeutki, wicedyrektorki IMA (The Institute for Mindfulness-Based Approaches)

Inaczej o tym kursie od prowadzącego:

To kompleksowy trening uważności, uważnej obecności „Tu i teraz”, oparty na filozofii i technikach medytacyjnych oraz psychologii współczesnej. Znacznie poprawia jakość życia, w różnych jego sferach i rozwija świadomość oraz spokój wewnętrzny. Przy czym warto nadmienić, że jest to coś więcej niż trening redukcji stresu czy rozwoju świadomości. Dłuższa praktyka pokazuje że odkrywamy coś bardziej istotnego, głębszego, coś co zmienia nasze życie na lepsze, poprawia jego jakość i uczy pracować z problemami we właściwy sposób. Odkrywamy coś co jest naturalne dla każdego człowieka, naszą głęboką naturę, która jest pełnią, gdzie nic nie brakuje i która może nas wyleczyć z poczucia braku sensu w życiu, czy poczucia ciągłego braku satysfakcji. Trening ten uczy jak rozwijać w sobie umiejętność bardzo głębokiego, zrelaksowanego podejścia do siebie i życia, odkrywamy że nie trzeba się już tak wysilać. Uczymy się także tego jak budować w sobie trwały spokój wewnętrzny i życzliwość. Trenujemy koncentrację i umiejętność świadomego kierowania uwagi, rozwijamy mądrość, serdeczność i współczucie.

Uważność prowadzi nas do świadomości, rozwijamy swoją świadomość na wszystkich poziomach życia, co wpływa na jego jakość, zrozumienie, umiejętność radzenia sobie z przeszkodami, stresem, emocjami, cierpieniem. Uczymy się jak radzić sobie z własnym doświadczeniem w umiejętny sposób. Taki który nie powoduje tarcia, napięcia i chaosu we własnym życiu.

Po połowie kursu jest dzień uważności (weekend -sobota lub niedziela), gdzie praktykujemy cały dzień w ciszy (od 10 do 17, z 1 godzinną przerwą na obiad ). Dopiero pod koniec dnia jest miejsce na wymianę doświadczeń. Jest to forma intensywnej i poglębinej praktyki, po wcześniejszym przygotowaniu.

Uwaga! Konieczna jest konsultacja wstępna. Proszę w tym celu o kontakt tel: 883755519

Zajęcia odbywają się w Centrum Warszawy, na ul. Towarowej 22, Centrum Jupiter, część biurowo-konferencyjna, wejście A Biura, lokal A16 na 1 piętrze.
Zaciszne i spokojne miejsce, obok stacji metra Rondo Daszyńskiego

 

Co masz zagwarantowane?

Doświadczony prowadzący. Certyfikowany nauczyciel, znający podejście z różnych stron. Także psycholog i psychoterapeuta.
Prawie 20 lat doświadczenia w podejściu uważności, współczucia, medytacji, pracy nad sobą, psychoterapii, psychologii.

Posiada duże doświadczenie w pracy z grupami i indywidualnej. Już ponad 40 edycji kursu MBSR + wiele warsztatów, kursów autorskich, szkoleń, procesów indywidualnych.

– Sprawdzony solidny kurs, poparty wieloma badaniami naukowymi pod kątem skuteczności.

– Zaciszna sala w Centrum W-wy, koło stacji metra, służąca tylko dla podobnych zajęć, medytacji, warsztatów.

– Swobodna atmosfera z poczuciem humoru, daleka od napięcia, sztucznego zadęcia i sekciarstwa.

– Projektor w sali i nagłośnienie przestrzenne sourround wysokiej jakości.

Za to uczysz się tego co działa i może realnie przynieść znaczną zmianę w jakości Twojego życia, radzeniu sobie z problemami, redukcji stresu, czy osiągania równowagi.
Reszta zależy od Twojej otwartości, zaangażowania i praktyki 😉

Czas:
11 września  2018, środy, o godz. 18.30-21.15

 

cena kursu: 1050 zł
Jeśli jesteś w trudniejszej sytuacji materialnej a masz dużą motywację do praktyki, skontaktuj się ze mną, zapytaj o zniżki. Wspieramy mniej zamożne osoby, pomagamy 😉

 

zgłoszenia i informacje: pracowniamindfulness@gmail.com
lub tel: 883755519

 

UWAGA! Wymagana wcześniejsza konsultacja z chętną osobą. Taka konsultacja może się odbyć tlefonicznie, przez Skype, ZOOM, Messenger itp.

Prosimy o kontakt w tej sprawie pod tel: 883755519 lub mail: pracowniamindfulness@gmail.com

 

strona www:

http://www.pracownia-mindfulness.pl

Pracownia Mindfulness na Facebook:

https://www.facebook.com/PracowniaMindfulness/?ref=bookmarks

 

Osoba prowadząca:

Cezary Skura, 45 lat. Jest psychologiem społecznym, absolwentem Uniwersytetu SWPS (także specjalność: psychoterapia i psychologia twórczości), psychoterapeutą  w podejściu Gestalt, które to podejście bazuje między innymi na uważności „tu i teraz”.

Posiada odpowiednie przeszkolenie i uprawnienia do diagnozy i treningu twórczości, kreatywności.

Prowadzi kursy, szkolenia, warsztaty i sesje indywidualne, dla dorosłych, młodzieży, dzieci, specjalistow, pracuje z firmami, szkoli nauczycieli, terapeutow, lakarzy.

Odbył drugą w Polsce edycję szkolenia nauczycielskiego dla trenerów/nauczycieli MBSR/MBCT, według programu The Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech. Jeden z najbardziej doświadczonych nauczycieli uważności, medytacji, z 20 letnim stażem w praktyce własnej, pracy z ludźmi, uczeniu, terapii, wsparcia. 30 edycji kursów MBSR + programy autorskie.
Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Mindfulness, a także członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR/MBCT.

Współpracuje z Uniwersytetem SWPS, Instytutem Uważności i Psychoterapii, Instytutem Rozwoju Emocji, Warszawską Grupą Psychologiczną, fundacją Eto  oraz ośrodkiem psychoterapeutycznym w Pruszkowie.
Uważnością, psychologią, psychoterapią, medytacją, czy szeroko pojętym samorozwojem zajmuje się od ok. 20 lat.

Prowadzi obecnie trening uważności Mindfulness i współczucia Compassion w ramach studiów podyplomowych na uniwersytecie SWPS. Współprowadził pierwszy w Polsce projekt „Mindfulness i akceptacja w zmianie zachowania” na tej uczelni, dwie edycje warsztatów otwartych w ramach koła naukowego Uniwersytetu SWPS oraz Strefy Psyche. Ma na swoim koncie wiele edycji kursów 8-tygodniowych MBSR, szereg warsztatów i sesji indywidualnych.

Jest także zaangażowany w praktykę medytacji w tradycji tybetańskiego Bon i prowadzi warszawski ośrodek w tej tradycji, gdzie jest instruktorem medytacji, pracy z oddechem i innych metod wywodzących się z tej bogatej tradycji. Prowadzi regularne zajęcia medytacyjne w ramach tego ośrodka, organizuje warsztaty, kursy i imprezy związane z praktyką medytacyjną, metodami pracy z oddechem i innymi zręcznymi środkami pomagającymi radzić sobie z problemami oraz skutecznie się rozwijać.

Jest uczniem Tenzina Wangyala Rinpoche, który jest jego głównym nauczycielem, choć nieustannie uczy się także od innych.

Ceni sobie równowagę w życiu, spokój, szeroko pojęty rozwój osobisty i poczucie humoru. Uwielbia jazdę na rowerze górskim, interesuje się także sztukami walki, ćwiczy jogę, uwielbia muzykę, przyrodę, amatorską fotografię i wszystko co lata ;).

więcej o prowadzącym, opinie, relacje efektów praktyki,  na stronie:

http://www.pracownia-mindfulness.pl/kontakt

 

X