8-tyg. Kurs MBCT – Jakub Babuj

Jakub Babij

Organizator

Jakub Babij
Telefon
696 666 093
Email
info@mindfulnessinside.com
Strona WWW
http://mindfulnessinside.pl/

Lokalizacja

Warszawa - Elektoralna 13/120
Mindfulness Inside
Kategoria

Więcej informacji

Czytaj więcej

Data

09 01 2020 - 27 02 2020

Czas

19:00

etykiety

8-tyg. Kurs Mindfulness

8-tyg. Kurs MBCT – Jakub Babuj

MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy), czyli Terapia Poznawcza Oparta na Uważności, została opracowana jako metoda zapobiegania nawrotom depresji w 1995 roku.

Terapia MBCT pomaga osobom, które cierpią na powtarzające się epizody depresji i przewlekłe obniżenie nastroju. MBCT integruje elementy terapii poznawczej z intensywną praktyką uważności (mindfulness). Celem programu jest zwiększenie świadomości i uważności na stany emocjonalne i procesy mentalne, tak aby być w stanie adekwatnie reagować na różne sytuacje. MBCT pomaga stać się świadomym wczesnych znaków ostrzegawczych nawrotu i redukować tendencje do unikania tych sygnałów.

Liczne badania wskazują, że udział w programie MBCT redukuje o 65% ogólne zmiany nastrojów i o 35% symptomy stresu. Wykazano, że im więcej czasu uczestnik spędza praktykując uważność, tym mniejszych wahań nastrojów doświadcza. W grupie osób, które jednocześnie uczestniczyły w terapii MBCT i otrzymywały farmakoterapię – 75% mogło w ciągu 15 miesięcy odstawić leki antydepresyjne (Kuyken i in., 2008).

Z uwagi na bardzo wysoką skuteczność tej metody rozpoczęto prace nad stosowaniem MBCT w innych obszarach m.in.: w zaburzeniach lękowych, w zaburzeniach dwubiegunowych, syndromie chronicznego zmęczenia oraz jako terapię wspierającą proces leczenia w chorobach, w których ważnym czynnikiem jest obniżenie nastroju czy stres  np.: w chorobach nowotworowych, SM, autoimmunologicznych, po zawale.

Badania wskazują, że praktyka uważności poprawia zdrowie i jakość życia. W Wielkiej Brytanii 72% lekarzy rodzinnych uważa, iż ćwiczenia z programu MBCT byłby pomocne dla ich pacjentów.

Dla kogo?

Trening MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) skierowany jest dla osób zmagających się z powracającą depresją, obniżonym nastrojem lub doświadczającym lęków różnego rodzaju. Szczególnie pożyteczny może być on dla osób:

doświadczających powracających epizodów depresji; obniżonego nastroju, borykających się z zaburzeniami psychosomatycznymi; chcących nauczyć się być bardziej tu i teraz, a mniej w przyszłości i przeszłości; chcących poznać schematy w swoim myśleniu i nauczyć się rozpoznawać, kiedy ich nastrój zaczyna się obniżać; chcących poczuć, że myśli to nie fakty oraz nabrać dystansu do siebie i swoich przekonań.

Forma kursu:

Czas trwania 8 tygodni – spotkania 2 godziny – od 19:00 do 21:00
Dzień uważności – 6 godzin – całodniowa praktyka uważności z przerwą na wspólny posiłek Indywidualne spotkanie przed kursem i  po jego zakończeniu

Pomiędzy spotkaniami samodzielne ćwiczenia do wykonywania w domu
Materiały i nagrania udostępniane podczas kolejnych spotkań

Koszt : 700 zł + 150 zł zaliczki

Jak się zapisać?

Wyślij maila na adress info@mindfulnessinside.com lub skorzystaj z formularza kontaktowego.
Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia umówimy się telefonicznie na rozmowę, w której będziesz mógł opowiedzieć mi o swoich oczekiwaniach, a ja odpowiem na Twoje pytania i opowiem Ci o kursie.

Jeżeli zdecydujesz, że chcesz wziąć udział w treningu – dokonaj wpłaty zaliczki 150 zł, a resztę kwoty (700 zł) wpłać do 02.01.2020.

Prowadzący:

Kurs jest prowadzony przez Jakuba Babij, nauczyciel Mindfulness oraz psychoterapeuta. Praktykuje medytację od osiemnastu lat. Z swoimi klientami pracuje indywidualnie lub grupowo w ramach ośrodka psychoterapii „Spokojna Głowa”. Podejścia MBCT uczył się i uczy w OMC (Oxford Mindfulness Centre), będącego cześcią uniwersytetu w Oxfordzie.

W swojej pracy bazuje na standardach etycznych wytyczonych przez  UK Network for Mindfulness – Based Teachers.

X